Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowski dżentelmen na motorze podbija Rzeszów !

Autor: Łukasz Augustyn
Jak co roku Rzeszowski Automobilklub zorganizował V Rajd Nocy Muzeów, gdzie zaprezentowane zostały zabytkowe samochody i motocykle. Również na tegorocznej edycji nie zabrakło bobowskiego kolekcjonera pana Józefa Gucwy.

18 maja br. w całej Polsce odbyła się Noc Muzeów, podczas której można było za darmo zwiedzać każdy zakątek, na co dzień mało dostępny dla zwiedzających lub obciążony pewną opłatą. Właśnie w tym dniu, w Rzeszowie odbył się V Rajd Nocy Muzeów, gdzie zjechali się wszyscy miłośnicy zabytkowych pojazdów-zarówno tych na czterech kółkach, jak i dwóch. Głównym organizatorem V Rajdu Nocy Muzeów był Rzeszowski Automobilklub.

Jak co roku (relacja z ubiegłorocznego konkursu tutaj) na Rajdzie pojawił się Józef Gucwa ze swym motocyklem DKW NZ 350 z 1940 r., „Ponieważ był to zlot motocykli zabytkowych i pojazdów militarnych, postanowiłem pojechać DKW-ką NZ 350/1 z 1940 r. Jest to motocykl niemiecki, produkowany na cele wermachtu  i na ciężkie warunki terenowe, głownie przeznaczony był na Afrykę, piaszczyste tereny. Na konkurs pojechałem przebrany w mundur Afrika Korps. Starałem się wszystko zachować w oryginałach żeby to wyglądało w piaskowy kolor i to właśnie doceniła komisja konkursowa.” – Opowiada Józef Gucwa. Jego pojazd zajął II miejsce w kategorii motocykli i III miejsce na około pięćdziesiąt pojazdów w Nocnym Konkursie Elegancji, który odbył się na w nocy na Rynku.

Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!

fot. Józef Gucwa/ Automobilklub Rzeszów

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy