Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Młodzi druhowie poznaja historię pożarnictwa

Autor: Łukasz Augustyn
Dnia 15 czerwca  do Myślenic wyjechała grupa młodych strażaków z powiatu gorlickiego, która wcześniej brała udział w konkursie wiedzy pożarniczej.

Z Gminy Bobowa wyruszyło 15 uczestników wraz dh Tomaszem Taraskiem opiekunem MDP ZOSP RP w Gorlicach , natomiast z Gminy Moszczenica wyjechało 13 uczestników pod opieką dr Przemysława Wszołka, członka Wojewódzkiej Komisji ds. Młodzieży ZOSP RP w Krakowie. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach.

Jedną z atrakcji podczas wyjazdu było zwiedzanie Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, które jest największym muzeum pożarnictwa w Polsce. Zobaczyć można tam m.in. eksponaty pochodzące z roku 1717 jak również sprzęt strażacki wykorzystywany w wieku XIX i XX. Przegląd całości strażackiego asortymentu to przeszło półtorej godziny wędrówki przez prawie 300 lat działalności zorganizowanej służby pożarniczej. Wyjazd zbiegł się również z myślenickimi Mistrzostwami w siatkówce plażowej kobiet, co było dodatkową atrakcją dla przybyłych.  Wycieczkę można jak najbardziej zaliczyć do udanych, co potwierdzają młodzi strażacy.

Sponsorami wyjazdu był Urząd Gminy Bobowa oraz Urząd Gminy Moszczenica.

fot. ZOSP RP w Gorlicach

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy