Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Odpust na Jankowej

Autor: Paulina Wilczyńska
W ubiegły piątek o godzinie 11:00 rozpoczęła się Msza Święta w intencji całej jankowskiej parafii, która liczy już 33 lata. Od początku jej istnienia proboszczem, a zarazem jednym pasterzem jest ksiądz Józef Pyrek.

Przed 1980 r. miejscowość należała do kościoła w Wilczyskach, później powstała w Jankowej parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, erygowana przez abpa J. Ablewicza, wydzielając ją z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wilczyskach.  Tuż po jej powstaniu w latach 80 wybudowano kościół oraz plebanię, mimo problemów ze strony komunistycznych władz. Obecnie liczy ona ok. 1000 wiernych.

W piątek po oktawie Bożego Ciała w kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji w jankowskiej parafii obchodzony jest odpust ku czci Serca Jezusowego. Sumie odpustowej przewodniczył ksiądz Zbigniew Kożuch – wikariusz z parafii Matki Boskiej Szkaplerznej z Korzennej. W swojej homilii mówił o życiu świętej Małgorzaty Marii Alacoque oraz o Sercu Jezusowym. Parafialną świątynię w Jankowej wypełnili licznie przybyli wierni oraz księża z dekanatu bobowskiego oraz spoza jej granic. Po zakończonej Mszy Świętej odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Uczestniczenie w sumie odpustowej na uroczystość Serca Pana Jezusa było dla mnie niezwykle ważne. Uważam tak,że jako wierzący i praktykujący parafianin chciałem w tak ważnej chwili dla parafii być na tej mszy świętej, wysłuchać kazania i zyskać odpust  – mówi jeden z parafian Jankowej.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy