Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Powiedz Nie! – czyli wakacje bez alkoholu

Autor: Julia Ziomek
Gmina Bobowa po raz kolejny aktywnie włącza się udział w kampanii  „Wakacje bez alkoholu", jej celem jest zapobieganie sprzedaży alkoholu nieletnim.

Edycja 2013 odbywa się pod hasłem „Nie stawiaj nieletnim”. Do szkół oraz sprzedawców na terenie naszej gminy trafiły – plakaty, mini poradnik, zawieszki profilaktyczne oraz list w formie apelu o przestrzeganie prawa zabraniającego sprzedaży alkoholu nieletnim.

Działanie alkoholu na komórki mózgu jest wielokierunkowe. Alkohol wpływa na błony komórkowe neuronów zwiększając ich płynność, przez co zaburzone są ich funkcje. Wpływ alkoholu na receptory może polegać na ich pobudzeniu lub zahamowaniu. Regularne nadużywanie alkoholu powoduje „hiper aktywność”  czego skutkiem jest wystąpienie zespołu abstynencyjnego.

Ulotki  – „Bądź dorosły”  oraz „Rodzicu dziecko jest dzieckiem nie potrzebuje alkoholu”  zostaną  przekazane  rodzicom  gimnazjalistów, a zamieszonym skutkiem jest by rodzice powstrzymywali się od podawania dzieciom alkoholu oraz, by nigdy nie kupowali alkoholu niepełnoletnim. Działania te mają na celu troskę o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży nie tylko podczas zbliżających się wakacji ale również przez cały rok.

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy