Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Siedliska wspominają patronów swojej parafii

Autor: Damian Nowak
Wczoraj jedna z najstarszych parafii w dekanacie bobowskim obchodziła święto swoich patronów. Mowa o świętych Piotrze i Pawle, którzy są patronami Kościoła w Siedliskach, tradycyjnie o godzinie 11.00 w kościele zebrali się mieszkańcy oraz zaproszeni goście na uroczystą Sumę Odpustową.

Według źródeł historycznych powstanie parafii Siedliska datuje się jeszcze na wiek XII. Przez wieki funkcję kościoła parafialnego pełnił kościół św. Mikołaja. Dopiero w 1987 w centrum miejscowości poświęcono nowo wybudowany kościół parafialny pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Mszę Świętą odpustową celebrował ks.kanonik Sylwester Krużel, proboszcz z Bruśnika. W homilii, którą wygłaszał mówił głównie o patronach kościoła lecz nie zabrakło wzmianek o innych istotnych dla parafii i całego kościoła sprawach.

Uroczystość uświetniona została przez Orkiestrę Dętą z Siedlisk. Niestety ze względu na panującą pogodę nie odbyła się procesja wokół kościoła. Warto podkreślić, że kościół był wypełniony wiernymi po brzegi.

“Odpust w Siedliskach jest to święto, na które mieszkańcy zawsze chętnie przychodzą.  Wielu mieszkańców wykorzystuje ten czas do spędzenia go w gronie rodziny i najbliższych. Cieszy mnie bardzo, że poza mieszkańcami naszej wsi w kościele było wielu gości z sąsiednich parafii.” – komentuje Stanisław Siedlarz, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy