Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Spektakl – “Nie zdasz nie wracaj”

Autor: Paulina Wilczyńska
Dnia 19 czerwca br. na sali widowiskowej „Koronka” wystawiona została sztuka pt." Nie zdasz nie wracaj", przygotowana przez uczniów Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego Jezuitów w Nowym Sączu. Spektakl wzbudził spore zainteresowanie u młodzieży z gimnazjum Bobowej i Brzanej.

Reżyserką spektaklu była nauczycielka języka polskiego w szkole średniej w Nowym Sączu Katarzyna Ojczyk, która jest także rodowitą Bobowianką. Godzinny spektakl opowiadał o tym, aby młodzież zaczęła docenić to, co w życiu najcenniejsze. Wątkiem głównym była historia o zagubionej nastolatce, która nie potrafiła docenić tego, że ma rodzinę i dobrą szkołę. Uważała się za ofiarę losu i myślała o samobójstwie. W pokonaniu własnych kompleksów pomógł jej przyjaciel, który nie doznał tego, co ona ma. Dzięki niemu zrozumiała, jakie ma szczęście.

„Spektakl bardzo mi się podobał, był ciekawy, a zarazem krótki. Czasem w zabawny sposób pokazywał problemy młodzieży. Myślę, że dzięki takim ludziom jak uczniowie tej szkoły, możemy poczuć się jak w prawdziwym teatrze, a dla nich jest to świetny sposób na pokazanie swoich zdolności. Uważam, że takie spektakle są potrzebne, ponieważ nie często mamy możliwość oglądania takich przedstawień, a ten był w dodatku wyjątkowy, bo reżyserka pochodzi z Bobowej” – mówi jedna z uczennic gimnazjum w Bobowej.

fot. Jolanta Połeć/ZS nr1 Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy