Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Uwaga! domokrążcy i złodzieje dają o sobie znać.

Autor: Łukasz Augustyn
Lato już w pełni, a wakacje tuż, tuż. Przed nami ulubiony okres dla złodziei i domokrążców. Pamiętajmy o monitorowaniu i zabezpieczaniu naszego dobytku przez niechcianymi gośćmi i ewentualnymi stratami.

Według doniesień policji na terenach powiatu gorlickiego, tarnowskiego i nowosądeckiego uaktywnili swoją działalność nielegalni handlarze obywatelstwa romskiego, oferując odzież, produkty budowlane czy wyposażenia wnętrz. Funkcjonują często w kilkuosobowych grupach, a ich zasada działania często jest taka sama; gdy jeden z handlarzy usiłuje sprzedać nam produkt odwracając naszą uwagę, drugi działa za naszymi plecami, pozbawiając nas dorobku.

Pamiętajmy, że domokrążcy i złodzieje korzystają z każdego naszego zaniechania, również z naszej nieobecności, wykorzystując przy tym m.in. otwarte okna czy drzwi.

Należy pamiętać o domokrążcach często innej narodowości, którzy chodząc od domu do domu, usiłują „wcisnąć nam” podejrzane, najczęściej kradzione produkty, nie posiadając przy tym koniecznej dokumentacji czy certyfikatów. Taki handel w granicach państwa polskiego jest nielegalny i ścigany przez policję.

Na szczególne niebezpieczeństwo narażone są osoby starsze, schorowane, kobiety, kobiety z dziećmi, osoby samotne. Domokrążcy działają głównie na terenach wiejskich.

Aby uchronić się przed tego typu niebezpieczeństwem należy uważnie pilnować domu.  Warto wpoić dzieciom, by nie otwierały drzwi nieznajomym i unikały z nimi kontaktu. Pamiętajmy o zwykłej, sąsiedzkiej życzliwości – gdy zauważymy podejrzaną osobę próbującą się włamać do pobliskiego domu nie bądźmy obojętni – reagujmy!

Ważne numery
997 i 112

pieniadze_1

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy