Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zespół Szkół nr 1 w Bobowej opuścił kolejny dobry rocznik

Autor: Paulina Wilczyńska
Wczoraj na sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbyło się pożegnanie trzecich klas gimnazjalnych. Oprócz uroczystej akademii, programu artystycznego w Zajeździe Ostoja miał miejsce tzw. komers.

Podczas uroczystości zostały wręczone listy gratulacyjne dla rodziców dzieci, które ukończyły szkołę z wyróżnieniem, a także dyplomy oraz nagrody w postaci książek dla uczniów za osiągnięcia edukacyjne, sportowe, 100% – ową frekwencję w zajęciach, udział w konkursach a także pracę na rzecz szkoły.  Młodsi o rok koledzy natomiast wręczyli ananasy w poszczególnych satyrycznych kategoriach. Otrzymywały je osoby wytypowane z absolwentów trzecich klas. W programie artystycznym nie zabrakło również sentymentalnego momentu, kiedy na dużej planszy została wyświetlona prezentacja ukazującą życie szkolne uczniów, od podstawówki aż po gimnazjum.  Opuszczający szkołę trzecioklasiści przekazali z honorami sztandar obecnym wychowankom drugiej klasy gimnazjum.
Zespół Szkół nr 1 w Bobowej opuściło aż 84 wychowanków, wychowawcami klas trzecich byli: Wiejaczka Jadwiga, Włodarz Dariusz oraz Ewa Podobińska.

Po części artystycznej wszyscy udali się do nowego budynku zajazdu Ostoja, gdzie odbył się poczęstunek i zabawa taneczna. Nad bezpieczeństwem czuwali rodzice oraz nauczyciele.

– Co roku jestem tutaj zapraszany i z wielką przyjemnością uczestniczę w tej uroczystości – mówi burmistrz Wacław Ligęza obecny podczas akademii. Pamiętam jak dzisiejsi absolwenci byli jeszcze małymi dziećmi w pierwszej klasie podstawowej. Świetnie widać jak wszystko się zmienia. Cieszę się bardzo, że uczniowie Ci osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, w szczególności z przedmiotów ścisłych. Może przełożyć się na to, że będzie im w przyszłości łatwiej uzyskać nie tylko pracę ale też łatwiej żyć. Szczególne gratulacje należą się dyrektorowi szkoły, gronu pedagogicznemu na czele z wychowawcami tych klas bo bez nich te wyniki nie były by tak dobre. Trzeba także pamiętać o rodzicach, którzy sporo trudu włożyli w wychowanie tego pokolenia – kończy burmistrz.

Ciepłe słowa wyraził o tegorocznych absolwentach dyrektor szkoły Adam Urbanek, dla którego można by śmiało można rzec uczniowie Ci byli prawie jak własne dzieci. Być może wynikało to z tego, że w roczniku tym spore grono uczniów grało w siatkówkę oraz angażowało się w życie szkolnej społeczności.

To był pierwszy taki rocznik w którym było aż 6 finalistów w konkursach wojewódzkich – z radością komentuje dyrektor Adam Urbanek. Dziewczyny z tych klas zdobyły w tym roku wicemistrzostwo województwa w siatkówce, chłopcy natomiast brązowy medal również na etapie wojewódzkim. Duża część dzisiejszych absolwentów jest uzdolniona manualnie, czego efektem były zwycięstwa w konkursie “Skarby Małopolski”. Z tymi klasami mam wiele wspomnień dotyczących siatkówki, jeździliśmy na turnieje, zawody, obozy. Cieszę się że potrafili połączyć naukę ze sportem. Średnia wyników ze wszystkich egzaminów wyszła co prawda ciut niżej niż średnia województwa, jednak  średnia samej części matematycznej była sporo wyższa.

Przy okazji “Komersu” zorganizowanego w zajeździe Ostoja nasuwa się pytanie dlaczego imprezy gimnazjum można zorganizować na odpowiednim poziomie w lokalu a studniówki zgodnie z poleceniem Starostwa Powiatowego muszą wrócić do szkolnych budynków. Tą sprawą zajmiemy się niebawem.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy