Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Awanse w Policji

Autor: Damian Nowak
W miniony poniedziałek (22 lipca b.r.) odbyły się powiatowe obchody Święta Policji, w której udział wzięli również bobowscy funkcjonariusze na czele z asp. sztabowym Władysławem Piecuchem.

Poniedziałkowe wydarzenie rozpoczęła Msza Święta celebrowana przez miejscowego proboszcza w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach. Dalsza część ceremonii odbyła się na dziedzińcu komendy pod dowództwem podinsp. Mirosława Kawy – I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: poseł Barbara Bartuś, senator Stanisław Kogut, starosta gorlicki Mirosław Wędrychowicz, burmistrz Bobowej Wacław Ligęza oraz inni przedstawiciele lokalnych samorządów. Przybyli także przedstawiciele prokuratury, NSZZ Policjantów oraz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

– Jest taki dzień kiedy możemy podziękować policji za ich ciężką pracę oraz ich za nią docenić. Na co dzień korzystamy z bezpieczeństwa, które Policja nam zapewnia, lecz nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo ta praca jest ciężka i niebezpieczna – mówiła poseł Barbara Bartuś.

Powiatowe święto policjantów było także okazją do wręczenia przez krakowskiego zastępcę komendanta odznaczeń oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe dla 60 funkcjonariuszy. Wśród nich znaleźli się również policjanci z posterunków w Bobowej i Łużnej: asp. Karp Wojciech na starszego aspiranta (Łużna), st. sierż. Gruszka Robert na sierżanta sztabowego (Łużna), st. sierż. Mirek Krzysztof na sierżanta sztabowego (Bobowa) oraz sierż. Marcin Reczek na starszego sierżanta (Łużna).

Insp. Jacek Fabisiak, zastępca Wojewódzkiego Komendanta Policji w Krakowie zwrócił się nie tylko do policjantów, ale i do samorządowców:
– Każda złotówka, każdy grosz zainwestowany w bezpieczeństwo po trzykroć się zwraca. Zwraca się nie tylko w formie bezpieczeństwa powszechnego ale również służy zachęceniu naszych gości i turystów do przyjazdu na ziemię gorlicką, bo tu jest bezpiecznie, ludzie są tu uśmiechnięci i warto odwiedzać te ziemie. Za całą tą pomoc i współpracę samorządu z policją jesteśmy bardzo wdzięczni. Podczas Święta Policji nie ustają podziękowania i gratulacje dla naszej formacji a my nie ustajemy w podziękowaniu dla ludzi dla nas życzliwych. Policja zawsze z wyrazami uznania wyraża się o Tych którzy nas wspierają. Wszystkim funkcjonariuszom należą się serdeczne podziękowania i gratulacje za pracę, którą wykonują.

Ponadto, przy tej uroczystej okazji, st. sierż. Marcin Reczek otrzymał medal Honorowego Dawcy Krwi Zasłużonego Dla Zdrowia Narodu, który został mu przyznany przez Ministra Zdrowia. Funkcjonariusz oddał ponad 26 litrów krwi.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy