Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Turysto zadbaj o bezpieczeństwo!

Autor: Łukasz Augustyn
Okres wakacyjny już się zaczął, a my wybieramy przeróżne formy relaksu. Pamiętajmy jednak, aby w czasie wypoczynku zadbać również o bezpieczeństwo.

Wraz z początkiem czerwca w naszym kraju uruchomiony został “Telefon bezpieczeństwa” dla wszystkich turystów oraz podróżników zza granicy. Z pracownikami obsługującymi Contact Center będzie można porozmawiać w  języku angielskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Telefon bezpieczeństwa” to wspólna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki, Komendy Głównej Policji, Urzędu do Spraw Cudzoziemców i Polskiej Organizacji Turystycznej realizowana od 2002 roku. Jej głównym celem jest zapewnienie pomocy turystom zagranicznym w nagłych i trudnych dla nich sytuacjach.” powiedział Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Korzystając z “Telefonu bezpieczeństwa” oprócz wezwania pomocy możemy również uzyskać wszelkie informacje turystyczne, a to za sprawą zintegrowania z Polskim Systemem Informacji Turystycznej.

Od 1 czerwca do 30 września w godzinach od 8:00 do 22:00 turyści będą mogli uzyskać potrzebne informacje oraz pomoc w sytuacjach wymagających specjalistycznej porady.

Ważne numery telefonów!

+48 608 599 999

+48 22 278 77 77

 “81% to suma wskazań dwóch najwyższych wartości na skali pokazującej poziom zadowolenia turystów zagranicznych w Polsce. Z naszych badań wynika, że 45 % turystów zagranicznych uważa bezpieczeństwo za priorytet przy planowaniu wyjazdu do innego kraju, a 42 % odpowiedziało, że jest to dla nich kwestia ważna. Zaledwie 4 % respondentów przyznało, że nie bierze tego elementu pod uwagę.  Nie chodzi tu tylko o bezpośrednie zagrożenie życia czy zdrowia, ale także poczucie bezpieczeństwa wynikające z pewności, że w przypadku kłopotów ze zdrowiem, zaginięcia dokumentów, kradzieży itp. turysta uzyska natychmiastową pomoc lub zostanie przekierowany do odpowiednich służb.”  – dodał Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

telefon_bezpieczenstwa_2013

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy