Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wakacyjna małopolska w obiektywie

Autor: Damian Nowak
Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty zaprasza wszystkich seniorów powyżej 50. roku życia do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora".

Celem konkursu jest  ukazanie piękna Województwa Małopolskiego  oraz aktywizacja  osób starszych. Seniorzy którzy wyrażą chęć wzięcia udziału w konkursie będą mogli wykazać się w trzech kategoriach:

Uczestnicy konkursu na przesyłanie swoich prac mają czas od 1 lipca do 22 września 2013 r. Spośród przesłanych prac najlepsze wybiorą internauci oraz jury.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć w regulaminie, natomiast pracę wraz z kartą zgłoszenia należy przesłać na adres mailowy: [email protected].

Stowarzyszenie poza konkursem zorganizuje również kurs fotograficzny dla wszystkich, którzy chcą poznać tajniki robienia fotografii oraz obróbki zdjęć.

W programie zajęć z podstaw fotografii znajdą się m.in. takie zagadnienia jak: budowa aparatu fotograficznego, przesłona oraz czas naświetlania, praca z lampą błyskową, , automatyczne i ręczne nastawianie ostrości, sposoby pomiaru światła, korekcja ekspozycji, balans bieli, czułości ISO, etc.

Natomiast uczestnicy warsztatów z obróbki zdjęć cyfrowych nauczą się jak otwierać, zapisywać i edytować zdjęcia (kontrast, poziomy, krzywe, cienie, zmiana kolorystyki, rozdzielczość, filtry), pracować na maskach, warstwach oraz z przybornikiem i opcjami poszczególnych narzędzi (kadrowanie, prostowanie, łatka, skalpel, stempel).

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są osobiście do 10 lipca br. lub do wyczerpania miejsc w biurze Stowarzyszenia (os. Centrum A 6a, 31-923 Kraków), od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00. Na warsztatach należy mieć cyfrowy aparat fotograficzny.

2. Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora - plakat

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy