Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Mamy jedną z najtańszych administracji w Polsce

Autor: Mateusz Książkiewicz
Bobowa zajęła zaszczytne 3 miejsce w ogólnopolskim rankingu "Najniższe wydatki bieżące na administrację w przeliczeniu na 1 mieszkańca na rok 2012" przedstawionym przez pismo Wspólnota.

Tytuł otrzymaliśmy w kategorii miasto, w którym zamieszkuje do 10 tysięcy mieszkańców. Kwota wydatków bieżących na administracje przypadających na jednego mieszkańca Bobowej wynosi tylko 219 złotych, co daje nam trzecią lokatę pośród 288 miast w całej Polsce. Dla porównania przeciętna wielkość kosztów miast w tej samej kategorii wynosi aż 337zł w 2012 roku (rok wcześniej 12zł mniej). Pozycja naszego miasta w tegorocznym rankingu jest wyższa. Jeszcze w 2011 roku na administrację wydawaliśmy niecałe 10zł więcej. Może to więc świadczyć o dobrym i racjonalnym gospodarowaniu przez samorząd naszymi podatkami.

Zawsze przywiązywałem ogromną wagę do tego aby szanować środki publiczne i żeby racjonalnie dysponować, zwłaszcza jeśli chodzi o wydatki administracyjne – powiedział dla naszego portalu Wacław Ligęza burmistrz Bobowej. W urzędzie od lat utrzymuje się ta sama liczba pracowników, dzięki temu że przyjmują oni coraz szerszy zakres obowiązków i niejednokrotnie zostają po godzinach.

Wśród okolicznych miast w naszej kategorii do 10 tysięcy mieszkańców był:
Nowe Brzesko  – 106 miejsce – 317,31zł
Czchów – 111 miejsce – 320,16 zł
Grybów – 144 miejsce – 336,33zł

Dobrą pozycję w rankingu zajął także powiat gorlicki – 21 miejsce na 149 pozycji z kwotą 70,83zł na jednego mieszkańca. Był to 4-ty wynik w województwie małopolskim. Średnia wysokość kosztów administracyjnych powiatów tzw. mediana wyniosła w 2012 roku – 86zł.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy