Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Spłonął samochód, pomocy udzielał młody strażak

Autor: Dorota Smaluch
Dzisiaj (tj.23.08) około godziny 15:30 w miejscowości Łużna, przysiółek „Zaborówka” doszło do zapalenia się samochodu osobowego. Pojazd, którym podróżowało pięć osób, prawie doszczętnie spłonął.

Zdarzenie miało miejsce na drodze gminnej prowadzącej w kierunku Szalowej przysiółek „Bochnia”. Wg relacji świadków samochód marki Volkswagen Sharan zaczął się palić od komory silnika. Pomoc wezwał młody mężczyzna z Szalowej, który jak się okazało należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Szalowej.

– Początkowo był widoczny dym ulatniający się z przodu samochodu, dlatego aby stwierdzić skąd i dlaczego się wydobywa otworzyłem maskę – opowiada Wojciech Bara, mieszkaniec Szalowej, który jako pierwszy udzielił pomocy. Gdy tylko zobaczyłem ogień, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 wezwałem fachową pomoc. Wspólnie z kierującą chcieliśmy zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia jednak gaśnica, która znajdowała się w samochodzie została przypadkiem uszkodzona.

Pierwsza na miejscu wypadku była jednostka OSP Łużna zaraz za nią przyjechał zastęp JRG w Gorlicach. Akcja zakończyła się kilka minut po godzinie 17. W wyniku pożaru samochodu nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Warto podkreślić tutaj rolę młodego człowieka, który wiedział jak zachować się podczas takiego zdarzenia. Nie zależnie czy była to wiedza wyniesiona z ćwiczeń oraz akcji Ochotniczej Straży Pożarnej czy też zdobyta w szkole należą się mu słowa uznania.

fot. Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy