Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Bezpieczna droga do szkoły – rodzicu pamiętaj o foteliku!

01.09.2013 || Kategorie: Bezpieczeństwo, Powiat || Autor: Mateusz Książkiewicz

Na drogach jeszcze trwa policyjna akcja „Wakacyjne Powroty” a już od poniedziałku wraz z rozpoczęciem roku rozpoczną się kolejne działania policji, tym razem pod hasłem: „Bezpieczna droga do szkoły”. Wzmożone kontrole przy szkołach naszego powiatu potrwają do piątku, 6 września.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” będzie prowadzona nie tylko w powiecie gorlickim ale również na terenie całej Polski. Celem wzmożonych kontroli przy jednostkach edukacyjnych będzie zapewnienie dzieciom bezpiecznej drogi z i do szkoły.

Kontynuacją działań prowadzonych podczas wakacji będzie rozpoczęta od poniedziałku 2 wrzenia akcja „ Bezpieczna droga do szkoły”, która potrwa do końca szkolnego tygodnia – komentuje asp. Grzegorz Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Przez ten pierwszy tydzień, szczególnym nadzorem będziemy obejmować tereny szkół, przystanków oraz miejsc gdzie gromadzą się dzieci i młodzież.

Według informacji jakie uzyskaliśmy od rzecznika, policjanci podczas kontroli drogowych zwrócą swą uwagę na sposób przewożenia dzieci (czy mają one fotelik, czy pasażerowie bądź kierowca posiadają zapięte pasy) a także sprawdzą stan techniczny samochodów i autobusów dowożących uczniów.

Policja zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu ” Odblaskowa szkoła 2013″. Więcej informacji o nim znajdziecie Państwo tutaj: http://malopolska.policja.gov.pl/sites/default/files/users/user929/regulamin_odblaskowa_szkola_2013.pdf

fot. archiwum