Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Fakro Cup znów zawitało do Bobowej

Autor: Damian Nowak
Wczoraj na bobowskiej hali rozegrane zostały spotkania IV Turnieju w Piłce Siatkowej Fakro Cup o Puchar Ziemi Gorlickiej. Pierwszy dzień siatkarskich zmagań obfitował w dużą ilość meczy.

Organizowany od 2010 roku turniej o Puchar Ziemi Gorlickiej, stał się jedną z najważniejszych imprez siatkarskich rozgrywanych przed rozpoczęciem rozgrywek PlusLigi Kobiet. Odbywa się on co roku we wrześniu, na halach sportowych w Bieczu, Bobowej oraz Nowym Sączu.

– To już czwarta edycja Fakro Cup, który rozpoczyna się w Bobowej, w tym roku również w obsadzie międzynarodowej. – ocenia turniej burmistrz Bobowej, Wacław Ligęza. Trzeba powiedzieć, że hala jest we właściwy sposób eksploatowana, nie stoi ona bezczynnie. Cały czas coś tu się dzieje, mecze, treningi jak i takie turnieje. Dla Bobowej to bardzo ważna sprawa ze względów promocji miasta oraz gminy ale również popularyzacja piłki siatkowej co jest zachętą do uprawiania sportu.

Tegoroczną imprezę rozpoczęło spotkanie pomiędzy dwoma białoruskimi drużynami Atlant Baranoviche oraz Kommunalnik Mogilov. Spotkanie po niewiele ponad godzinie zakończyło się pewnym zwycięstwem Atlant Baranoviche.

W pozostałych dwóch turniejowych spotkaniach zmierzyły się Kommunalnik Mogilov z Developres Rzeszów oraz Developres Rzeszów z Atlant Baranoviche. Oba mecze kibicom zgromadzonym na hali zapewniły wiele emocji. Spotkania zakończyły się wynikami:

Po meczach turniejowych rozegrane zostało również spotkanie pokazowe pomiędzy PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno a Zhemchuzhina Polesya. Ostatnie wczorajsze spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla drużyny z Krosna .

– Bardzo cieszymy się z organizacji tego turnieju, dzięki temu możemy popularyzować świetną dyscyplinę sportu. Bardzo duży udział w organizacji turnieju miał Dariusz Grzyb który jest motorem napędowym całego wydarzenia. Ważne jest to aby samorządy lokalne angażowały się w tego typu wydarzenia bo pozwala to na podnoszenie swoich umiejętności przez lokalne kluby jak LKS Bobowa czy Ekstrim Gorlice – komentuje Starosta Gorlicki, Mirosław Wędrychowicz.

Fot. Mateusz Książkiewicz / Adrianna Mruk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy