Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 24 czerwca 2021
PWSZ oferta edukacyjna

Nowy parking w Stróżnej

11.09.2013 || Kategorie: Inwestycje, Społeczeństwo, Stróżna || Autor: Justyna Duda

Od pewnego czasu mieszkańcy Stróżnej oraz okolic mogą korzystać z nowoczesnego parkingu przy cmentarzu komunalnym w tejże miejscowości. Wartość inwestycji to ok. 140 tysięcy zł.

Ta inicjatywa została podjęta ponieważ w tym miejscu było wiele problemów z zaparkowaniem samochodów. Szczególnie dawało się to we znaki podczas Święta Zmarłych, kiedy ludzie licznie przybywają na groby swoich bliskich. Dlatego też została zakupiona działka od jednego z mieszkańców. Parking został wykonany dzięki środkom pochodzącym z Lokalnej Grupy Działania w ramach projektu Odnowa i rozwój wsi  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Z racji tego, że tamtejsza droga jest stosunkowo wąska, myślę, że budowa tego parkingu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa – komentuje burmistrz Bobowej, Wacław  Ligęza.

Parking jest przeznaczony dla samochodów osobowych i został zaadaptowany na 23 miejsca w tym jedno miejsce dla osoby niepełnosprawnej. Wykonano go z kostki brukowej z wyprofilowaniem spadków w kierunku kratek ściekowych. Parking posiada również odwodnienie zgodne z obecnie obowiązującymi standardami, której istotnym elementem jest separator koalescencyjny z osadnikiem. Obrzeża parkingu obsiano trawą. Cała powierzchnia parkingu wynosi 721,45 metrów kwadratowych.