Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nowy stadion w Bobowej? Plany już są!

Autor: Damian Nowak
W ostatnim czasie zostały przygotowane plany pod budowę nowoczesnego stadionu piłkarskiego przy ulicy Sportowej w Bobowej. Będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w okolicy, a wartość kosztorysowa to około 3 miliony złotych.

Stadion sportowy, który przed laty służył uczniom okolicznych szkół z powodu powodzi w 2010 roku stał się dla nich praktycznie bezużyteczny. Dzięki pomocy Gminy do użytku doprowadzona została płyta główna boiska ze względu na rozgrywki piłkarskie.

-W roku 2010 na stadionie w Bobowej powstały ogromne szkody, wdzierająca się fala powodziowa uszkodziła zarówno boisko jak i bieżnię która tam była – mówi Wacław Ligęza burmistrz Bobowej. Zniszczeniu uległy także ławki oraz ogrodzenie.  Mając na względzie to, że jest to ważny dla Bobowej jak i całej gminy obiekt podjęliśmy starania aby przygotować projekt nowego wielodyscyplinowego stadionu. Gdyby pojawiła się szansa na pozyskanie środków projekt będzie już gotowy. Posiadamy również odpowiednie zezwolenia na wykonanie projektu. Wartość kosztorysowa tego obiektu to aż 3 miliony złotych – dopowiada z dumą burmistrz.

Aby jednak nowoczesny kompleks przystosowany do rozgrywek piłki nożnej, ręcznej czy dyscyplin lekkoatletycznych powstał teren w jakim będzie położony musi zostać odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnymi powodziami.

– Usytuowanie obiektu sportowego powoduje, że z żywiołem powodzi bardzo ciężko wygrać w tym terenie. Dlatego pierwszym krokiem musi być wykonanie odpowiednich zabezpieczeń, tj. wybudowanie obwałowań, które w 100% powstrzymają nadmiar wody. Dodatkowo w okolicy mostu drogi powiatowej Bobowa-Brzana jest zaplanowane wykonanie żelbetonowego bulwaru. Prace te są już ustalone z Małopolskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie. Zwróciliśmy się również do Marszałka Województwa Małopolskiego jak i Wojewody aby takie zadania zabezpieczające jak najszybciej w Bobowej wykonać. Gdy tylko wykonamy bulwar wraz z częściowym obwałowaniem rzeki Biała Tarnowska, które będzie przebiegało tuż za trybunami aż do torów kolejowych podejmiemy dalsze kroki z wybudowaniem nowego obiektu sportowego. Musimy zachować zdrowy rozsądek. Co powie opinia publiczna kiedy wydamy kilka milionów środków publicznych na utworzenie nowoczesnego kompleksu sportowego a potem zniszczy go kolejna powódź? – zadaje pytanie burmistrz Bobowej.

Opiewająca na ponad 3 miliony inwestycja ma zawierać stworzenie poliuretanowej bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż, rzutni do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem wielofunkcyjne boisko czy plac zabaw. Poza obiektami sportowymi zostaną również stworzone nowe trybuny, które pomieszczą około 400 osób. Projekt obejmuje także nowy dojazd oraz ogrodzenie wokół obiektu.

fot. Urząd Gminy (zdjęcia z powodzi 2010r.) / Damian Nowak (zdjęcia obecnego stadionu)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy