Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ponad 1 800 uczniów w gminie rozpoczęło rok szkolny!

Autor: Paulina Wilczyńska
Za nami uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich po raz kolejny zebrali się w swoich placówkach, by pożegnać wakacje i uczcić nowy etap na drodze ich edukacji. 

Starym zwyczajem wszyscy zebrali się najpierw w kościele na Mszy Świętej, po której uczniowie w uroczystym przemarszu udali się do swoich szkół, aby wysłuchać akademii przygotowanych przez swoich kolegów i koleżanki. W uroczystej inauguracji roku szkolnego udział wzięli m.in. uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami, przedstawiciele samorządu szkolnego, rady rodziców oraz dyrekcja placówki.

– Mam nadzieję że ten rok szkolny będzie obfitował w wiele pozytywnych wrażeń jak i ocen. Czeka nas kolejny rok zdobywania wiedzy, poszukiwania i dociekania tajemnic. Miło jest gościć tegorocznych pierwszoklasistów, którzy chcieli wybrać naszą szkołę. Wiem, że nie ze wszystkimi przedmiotami uczniowie mogą radzić sobie równie dobrze. Jestem jednak przekonana, że w każdej trudnej sytuacji spotkają się ze wszechstronną pomocom nauczycieli i wychowawców. Pragnę aby każdy uczeń i nauczyciel czuł się w szkole dobrze. Maturzyści maja bardzo ważny rok przed sobą decyduje on o dalszej nauce a może o całym życiu. Wszystkim uczniom, pracownikom szkoły, rodzicom życzę samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienie wszystkich zamierzeń i planów – mówi Barbara Wołkowicz, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej

Przybliżone statystyki uczniów w placówkach edukacyjnych na terenie Gminy Bobowa:
Przedszkole (dzieci poniżej 5 lat) – 72
Dzieci w zerówce (5 i 6-latkowie) – 266
Ogólna liczba uczniów w gimnazjach – 399
Liczba uczniów w klasie pierwszej gimnazjum – 133 ( 7 oddziałów)
Ogólna liczba uczniów w podstawówkach – 757
Liczba uczniów w klasie pierwszej podstawowej – 125 ( 9 oddziałów)

Ogólna liczba uczniów w Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej – 320
Liczba uczniów, która doszła w tym roku do szkoły – 80
Ogólna liczba uczniów w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej – 305
Liczba uczniów, która doszła w tym roku szkolnym – 70

– Dla naszych gimnazjalistów przygotowaliśmy więcej próbnych egzaminów szczególnie z języka angielskiego. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzę aby zdobywali jak najlepsze stopnie by pojawiało się więcej osób wyróżnionych, olimpijczyków, żeby każdy zrobił więcej niż może. – zachęca dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej, Adam Urbanek

Niezbędnych informacji dla swoich podopiecznych udzielił również Tadeusz Rak, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Bobowej –  Od uczniów oczekuję tego by w miarę szybko zaklimatyzowali się w tej szkole, poważnie podchodzili do nauki ponieważ jest to rzeczą w życiu najważniejszą. Klasę pierwszą i drugą obowiązuje nowa podstawa programowa, która obowiązuje od tego roku. Kierunki w naszej szkole pozostały bez zmian. Życzę wszystkim uczniom aby odnosili jak najwięcej sukcesów w nauce, aby te wyniki były jak najwyższe.

Niektórzy uczniowie już zastanawiają się, kiedy nadarzy się najbliższa okazja do dłuższej przerwy i odpoczynku od szkoły. Tego roku będzie 28 wolnych od szkoły dni. Do tego doliczyć trzeba też terminy sprawdzianów i egzaminów końcowych.

Więcej informacji w artykule: Kiedy wolne w nowym roku szkolnym 2013/14?

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy