Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Postaw dom przy minimum formalności !

Autor: Łukasz Augustyn
Przymierzasz się do budowy lub remontu nieruchomości? Zwróć uwagę na nowe uproszczone przepisy oraz nowe wzory dokumentów.

 

Od 4 września weszła w życie nowelizacja ustawy, która wprowadza nowe wzory wniosków i dokumentów w sprawie pozwoleń oraz wyburzeń nieruchomości.  Wraz ze zmianami planowane jest zminimalizowanie potrzebnych dokumentów do rozpoczęcia inwestycji. Zgodnie z Dziennikiem Ustaw z 3 września 2013r. udostępnione zostało rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 7 sierpnia 2013r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów: wniosku o pozwolenie na budowę, oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane i decyzji o pozwolenie na budowę (Dz. U. poz. 1013).

Celem tych zmian jest uproszczenie i skrócenie procedury budowlanej. Na dzień dzisiejszy prawo to było nie jednokrotnie zmieniane i dalej bez skutku specjaliści potwierdzają ze to prawo jest nie jasne i skomplikowane co przekłada się na spóźnienia w oddaniu inwestycji przez budowniczych czy innych ekip budowlanych.

Oprócz skrócenia czasu potrzebnego na wbicie pierwszych łopat zmianie ulegnie również format i szablon najpotrzebniejszych dokumentów by można było efektywnie zarządzać całym planem budowy. Poniżej przedstawiamy wzór  nowych dokumentów.
wzór wniosku.

fot. sxc.hu

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy