Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Puchar Premiera czeka na młodych piłkarzy z naszej gminy!

Autor: Damian Nowak
W środę i czwartek na boisku sportowym "Orlik" przy Zespole Szkół w Bobowej został rozegrany IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Dzieci w przedziale wiekowym 10-13 lat walczyły o awans do eliminacji wojewódzkich.

Głównym celem organizacji turnieju jest promocja wśród dzieci sportowej aktywności, zasad gry fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania działań na obiektach wybudowanych w ramach projektu „Moje boisko – Orlik 2012”.

Turniej rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 lat (rocznik 2002 i 2003) oraz 12-13 lat (rocznik 2000 i 2001). W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 9 reprezentacji szkolnych oraz 1 reprezentująca Orlika.

Młodzi piłkarze rozgrywali spotkania w sześcioosobowych zespołach po 12 minut. Dwa dni zmagań wyłoniły dwie drużyny, które będą reprezentować naszą gminę na eliminacjach wojewódzkich:

Kategoria 10-11 lat:

  1. SP Siedliska
  2. SP Wilczyska
  3. SP Bobowa
  4. SP jankowa
  5. SP Brzana
  6. SP Stróżna

Kategoria 12-13 lat:

  1. Gimnazjum Siedliska
  2. Bobowa „Orliki”
  3. Gimnazjum Brzana
  4. SP Bobowa

Wszystkie drużyny Otrzymały pamiątkowe koszulki z logo turnieju ufundowane przez PZU i PKN ORLEN oraz dyplomy.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy