Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowskie święto koronki czas zacząć !

Autor: Paulina Wilczyńska
Już po raz czternasty w Bobowej koronka klockowa obchodzi swoje święto,  a wszystko za sprawą XIV Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej. Uroczyste rozpoczęcie odbyło się wczoraj na hali sportowo-widowiskowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej.

Dzień otwarcia od zawsze cieszy się dużą ilością przybyłych osób.W tym roku pierwszego dnia odwiedził festiwal starosta gorlicki Mirosław Wędrychowicz, radna województwa małopolskiego Marta Mordarska, delegacja z gminy Chmielnik, Józef Abram dyrektor Gorlickiego Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości, radni powiatowi (Adam Urbanek oraz Zygmunt Fryczek), radni gminni, sołtysi, dyrektorzy placówek samorządowych oraz wielu innych znakomitych gości. Międzynarodowe spotkanie z koronką klockową zainaugurowała dyrektor Centrum Kultury i Promocji gminy Bobowa Jadwiga Bryndal wraz z burmistrzem Bobowej Wacławem Ligęzą, tuż po nim na scenie wystąpił zespół ludowy „Śladkowianki” z zaprzyjaźnionej gminy Chmielnik oraz zespół dziecięcy z Jankowej.  Bezpośrednio po nich na wybieg wkroczyły modelki prezentujące kolekcję projektantek z Czech, których inspiracją było zestawienie koronki klockowej z ubraniem.

Czternasta edycja już Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej w Bobowej potrwa aż do niedzieli. Wśród ciekawszych atrakcji jakie czekają jeszcze przybyłych na to święto jest: bezpłatny wyjazd autokarem na wernisaż wystawy  okazji 10-lecia Stowarzyszenia Koronczarek w Preszowie (Słowacja) do Domu Polsko-Słowackiego w Gorlicach (piątek godz. 17), sobotnie i niedzielne ogólnopolskie targi rękodzieła, jest to oddzielna impreza towarzysząca od lat festiwalowi koronek, odbędą się także pokazy balonowe, dyskoteka prowadzona przez profesjonalnego Dj-a a także wiele innych atrakcji.

Szczegółowy plan można sprawdzić tutaj. Transmisję na żywo będzie można oglądać za pośrednictwem naszego portalu już w najbliższą niedziele.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy