Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Śniadanie to podstawa

Autor: Mateusz Książkiewicz
Ilu z was zdarzyło się w porannym pośpiechu zapomnieć zjeść śniadania, a potem w zabieganiu coś przekąsić po drodze? Do takich nawyków niestety zmusza nas brak czasu oraz nasze zaniedbanie.

Śniadanie to podstawa każdej diety a zarazem najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Wielu dietetyków bije na alarm, że zaniechanie tego posiłku, na rzecz przekąsek spożywanych w pośpiechu jest bardzo szkodliwe dla naszego organizmu.

Stąd też działania w ZSO Bobowa, w którym 23 października 2013 roku odbył się Ogólnoszkolny Dzień Zdrowego Odżywiania pod hasłem: „Śniadanie to podstawa”. Propagował on wśród młodzieży zdrowy styl odżywiania i zachęcał uczniów do kreatywności w przygotowaniu śniadań, głównie kanapek. W tym celu odbył się konkurs na najbardziej zdrową i kreatywną kanapkę. Młodzież miała również możliwość degustacji zdrowych soków i potraw. Przeprowadzono także wśród uczniów sondaż na temat spożywanych przez nich śniadań.  Była też okazja do sprawdzenia swojego BMI, z czego skorzystali zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i będący w tym czasie w szkole rodzice. Natomiast udział w konkursie na plakat i zaplanowanie tygodniowego menu śniadań w języku angielskim oraz niemieckim dały uczniom szansę na sprawdzenie swoich umiejętności językowych.

źródło/fot. ZSO Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy