Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Sprawca włamań zatrzymany!

Autor: Paulina Wilczyńska

Gorlicka policja zatrzymała sprawcę kradzieży, który dokonał w ciągu ostatnich tygodni serię włamań do placówek handlowych, usługowych oraz pojazdu na terenie gminy Bobowa. Podejrzanemu 18-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominając. Pierwszym zdarzeniem jakie miało miejsce pomiędzy 28 a 29 września br. było włamanie do sklepu, który znajduje się przy ul. Węgierskiej w Bobowej. Sprawca po wybiciu szyby wszedł do sklepu, skąd skradł sprzęt elektroniczny (lustrzankę cyfrową, laptop) oraz gotówkę.

Kolejne 4 zgłoszenia na terenie gminy Bobowa Policja otrzymała 7 października br. Powiadomiono wtedy o dwóch włamaniach do placówek handlowo-usługowych przy ul. Węgierskiej w Bobowej, skąd skradziono gotówkę, sprzęt stanowiący wyposażenie oraz telefon komórkowy. Trzecie zdarzenie miało miejsce w Jankowej, gdzie sprawca usiłując włamać się do sklepu rozbił szybę wystawową. W tym samym czasie w Stróżnej dokonano włamania do zaparkowanego pojazdu, skąd skradziono narzędzia budowlane oraz paliwo.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu nowosądeckiego przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP w Gorlicach / własne
fot. rmf24.pl

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy