Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Złota jesień osób niepełnosprawnych

Autor: Paulina Kalamaszek
Jesienna Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej miała miejsce przed tygodniem. Wydarzenie rozpoczęto od mszy świętej sprawowanej w kościele parafialnym, po czym uczestnicy wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi udali się do Ośrodka Hipoterapii, gdzie rozpoczęli wspólną zabawę.

Tegoroczna edycja sportowej rywalizacji,  a także wspólnej zabawy,  rozrosła się o nowe konkurencje. Uczestnicy próbowali swoich sił w skoku w dal, rzucaniu ringiem, piłeczką do rugby czy krykiecie.  Powodzeniem cieszyła się tak zwana chusta animacyjna, w której udział wziąć mógł cały zespół. Atrakcją dnia był pokaz jazdy konnej.

Również podczas trwania spartakiady dokonano uroczystego otwarcia Zakładu Aktywizacji Zawodowej im. Matki Bożej Fatimskiej. Zaproszonymi gośćmi byli m.in. Marta Mordarska, radna Sejmiku Województwa Małopolskiego,  Antoni Poręba, wiceprzewodniczący Klubu PiS w Radzie Powiatu Nowosądeckiego, Józef Broński, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, Piotr Krok, wójt gminy Grybów a także strongman Tomasz Kowal, wicemistrz Europy. Na koniec senator Stanisław Kogut dokonał rozdania nagród, pucharów i dyplomów za poszczególne konkurencje, które dla uczestników spartakiady są wspaniałą pamiątką.

Warto podkreślić, że od samego początku w organizacji i przeprowadzeniu każdej spartakiady pomagają wolontariusze nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej. Przygotowują i prowadzą konkurencje sportowe, sędziują i pomagają potrzebującym. To doskonała forma integracji, wspólnej zabawy oraz nauka tolerancji.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy