Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 30 lipca 2021

Złota jesień osób niepełnosprawnych

05.10.2013 || Kategorie: Region, Społeczeństwo, Zawody || Autor: Paulina Kalamaszek

Jesienna Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej miała miejsce przed tygodniem. Wydarzenie rozpoczęto od mszy świętej sprawowanej w kościele parafialnym, po czym uczestnicy wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi udali się do Ośrodka Hipoterapii, gdzie rozpoczęli wspólną zabawę.

Tegoroczna edycja sportowej rywalizacji,  a także wspólnej zabawy,  rozrosła się o nowe konkurencje. Uczestnicy próbowali swoich sił w skoku w dal, rzucaniu ringiem, piłeczką do rugby czy krykiecie.  Powodzeniem cieszyła się tak zwana chusta animacyjna, w której udział wziąć mógł cały zespół. Atrakcją dnia był pokaz jazdy konnej.

Również podczas trwania spartakiady dokonano uroczystego otwarcia Zakładu Aktywizacji Zawodowej im. Matki Bożej Fatimskiej. Zaproszonymi gośćmi byli m.in. Marta Mordarska, radna Sejmiku Województwa Małopolskiego,  Antoni Poręba, wiceprzewodniczący Klubu PiS w Radzie Powiatu Nowosądeckiego, Józef Broński, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, Piotr Krok, wójt gminy Grybów a także strongman Tomasz Kowal, wicemistrz Europy. Na koniec senator Stanisław Kogut dokonał rozdania nagród, pucharów i dyplomów za poszczególne konkurencje, które dla uczestników spartakiady są wspaniałą pamiątką.

Warto podkreślić, że od samego początku w organizacji i przeprowadzeniu każdej spartakiady pomagają wolontariusze nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej. Przygotowują i prowadzą konkurencje sportowe, sędziują i pomagają potrzebującym. To doskonała forma integracji, wspólnej zabawy oraz nauka tolerancji.