Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dołączcie do Szlachetnej Paczki

Autor: Łukasz Augustyn
Trwa trzynasta już edycja Szlachetnej Paczki. W tym roku Paczka organizowana jest w 508 lokalizacjach w całej Polsce, w tym także w Gorlicach. Do akcji po raz kolejny włączają się pracownicy Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz kilku powiatowych jednostek organizacyjnych.

Po raz pierwszy Szlachetna Paczka została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka, dziś prezesa Stowarzyszenia „Wiosna” obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt Szlachetna Paczka ma charakter ogólnopolski i łączy działania setek tysięcy osób. Na przestrzeni 13 lat wzięło w nim udział 40.377 wolontariuszy, którzy dzięki 718.292 darczyńcom, dostarczyli paczki dla 249.835 osób. Łączna wartość przekazanej pomocy wynosi 63.2497.28 zł.

W gronie osób prywatnych, instytucji i firm, które zgłosiły się do udziału w Paczce są także pracownicy Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Zarządu Drogowego oraz Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. W tym roku wspólnie chcą pomóc ośmioosobowej rodzinie o bardzo trudnej sytuacji materialnej, która potrzebuje przede wszystkim żywności, zimowych ubrań dla dzieci oraz środków czystości.
Darczyńcą może zostać każdy, kto chce pomóc potrzebującym i uszczęśliwić ich w tym szczególnym, przedświątecznym czasie.

Szczegóły jak to zrobić znajdziecie na stronie organizatora akcji Stowarzyszenia „Wiosna” http://www.wiosna.org.pl/

szlachetnapaczka

infografika-sp-007

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy