Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nowa droga jest ale co z mostem w Jankowej?

Autor: Paulina Wilczyńska
Zmodernizowana w tym roku droga powiatowa (1465K) w Jankowej liczy prawie 1450 m, a koszt wykonania tych prac wyniósł ponad 900 tysięcy złotych. Nową nawierzchnię wykonano od pierwszego zakrętu za mostem aż do szkoły podstawowej, kościoła.

O inwestycji opowiada naszemu portalowi Adam Urbanek, członek Zarządu Powiatu: – Droga zrobiona jest z podbudową dzięki czemu będzie ona na pewno trwałym produktem. Myślę że umożliwi ona mieszkańcom znacznie wygodniejsze korzystanie z niej. Na koniec była taka umowa, że firma Godrom (realizująca przetarg – dop. red.) odnowi nawierzchnię na moście w Jankowej, który z pewnością powinien być kiedyś przebudowany. Warto podkreślić że firma ta wykonała w ramach przetargu także zjazdy m.in. do straży pożarnej, do źródełka a także do jednej z posesji gdzie mieszka osoba niepełnosprawna. Trzeba powiedzieć także, że droga wykonana jest bardzo solidnie – starą nawierzchnię sfrezowano, następnie wykonano podbudowę po czym nałożono 3 kolejne warstwy asfaltu. Prace przy drodze w Jankowej nadzorował prawie codziennie Wicedyrektor Zarządu Drogowego, któremu bardzo serdecznie dziękuję za dbałość. Z racji, że pochodzę z tej miejscowości bardzo zależało mi na tym by ta nowa nawierzchnia została zrobiona. Myślę że oczekiwania mieszkańców jak i sołtysa zostały zrealizowane – dodaje radny.

Korzystając z okazji zapytaliśmy także radnego Adama Urbanka o plany wobec mostu w Jankowej:  – Zarząd Powiatu Gorlickiego chce rozpocząć w 2015roku budowę nowego mostu, żelbetonowego z prawdziwego zdarzenia. Pomoc w realizacji tego zadania obiecała gmina Bobowa, która obiecała wykonać projekt inwestycji. Wartość tego zadania to najprawdopodobniej aż 7 milionów złotych a jego wykonanie próbujemy jako radni wpisać do prognozy długoletniej powiatu. Widzę jednak realne szanse by ten most w Jankowej powstał. Obecny stan przejazdu nad rzeką Białą Tarnowską nie stwarza żadnego zagrożenia. Jest odbudowane podłoże i jeździ się po nim bezpiecznie. Jeśli się uda to jeszcze przed budową nowego mostu zostaną wykonane nowe barierki. To zadanie nie jest jedną inwestycją planowaną na lata 2015-2022, bowiem mniejszych zadań jest jeszcze około piętnastu na terenie gminy Bobowa. Wśród nich: budowa kolejnych mostów w Stróżnej oraz Brzanie, nowe odcinki chodników w Stróżnej oraz Jankowej a także wykonanie następnych fragmentów nawierzchni w Brzanie – kończy Adam Urbanek, radny powiatu gorlickiego.

Ostatnie dwa lata były dobrym czasem dla inwestycji drogowo-mostowych w gminie Bobowa.  W ubiegłym roku wykonano bowiem dwa nowe mosty w Stróżnej wraz z kilometrowym odcinkiem drogi między nimi, a także położono nową nawierzchnię w Brzanie aż do granicy z gminą Ciężkowice (około 1200mb). Wartość wszystkich inwestycji zleconych przez powiat w latach 2012-2013 to ponad 3,5 miliona złotych. Swój wkład w te działania miał również samorząd gminy Bobowa w kwocie około 150 tysięcy złotych, głównie do zadań w Stróżnej.

fot. M. Książkiewicz

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy