Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Patriotyzm uczniów z Wilczysk

Autor: Joanna Liszka
W miniony poniedziałek (11 listopada br.) uczniowie wraz z dyrekcją Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczyskach wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości zorganizowanego przez Okręgowy Związek Żołnierzy Batalionów Chłopskich.

Uroczystość odbyła się na cmentarzu komunalnym w Nowym Sączu przy pomniku Legionistów, natomiast Msza Święta w intencji ojczyzny została odprawiona w Kościele św. Kazimierza przy ulicy Jana Długosza. Tuż po niej miał miejsce najważniejszy punkt planu obchodów odsłonięcie pomnika płk. Narcyza Wiatra ps. „Zawojny” – komendanta Batalionów Chłopskich w Małopolsce i na Śląsku.

W uroczystości tej wzięły udział władze Nowosądecczyzny, poczty sztandarowe, parlamentarzyści, delegacje szkół noszących imię Batalionów Chłopskich oraz mieszkańcy Nowego Sącz i powiatu nowosądeckiego.

Bobowska delegacja złożyła kwiaty a także zapaliła znicz pod pomnikiem, po czym uczestniczyła w śpiewaniu pieśni patriotycznych z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej oraz recytatorów i wokalistów z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

fot i źródło; Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilczyskach

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy