Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ślubowanie oraz dzień patrona w bobowskim ZSZ

Autor: Paulina Kalamaszek
Wczoraj, 22 listopada (tj. piątek) Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej obchodził święto patrona szkoły Stanisława Wyspiańskiego połączone ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych na sztandar placówki oświatowej. Jest to także 114 rocznica powstania szkoły.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 8 przemarszem uczniów, nauczycieli, pracowników oraz pocztu sztandarowego na Mszę Świętą w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Bobowej. Celebrował ją ksiądz Bogdan Florek, na co dzień katechizujący młodzież ZSZ.

Dalsza część uroczystości miała miejsce na sali gimnastycznej placówki, w której po prowadzeniu Sztandaru Szkoły ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych. Wszystkim zebranym przedstawiona została prezentacja o życiu i twórczości patrona szkoły czyli Stanisława Wyspiańskiego. Natomiast kółko teatralne pod opieką Marii Matusik przygotowało inscenizacje wywiad z patronem, przeplatany scenkami z „Wesela”.

Odbył się także konkurs wiedzy o patronie oraz historii Zespołu Szkół Zawodowych, a rozstrzygnięcie miał konkurs plastyczny, w którym udział wzięli uczniowie szkoły oraz gimnazjum w Bobowej. Zwycięzcom przyznano nagrody oraz dyplomy.

Podsumowanie wygłosiła Barbara Wołkowicz dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej, w którym podziękowała młodzieży oraz ich opiekunom za przygotowanie i przeprowadzanie uroczystości: „Nasza szkoła jest miejscem, w którym szczególnie pielęgnuje się tradycje, symbole narodowe, patriotyzm. Jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w naszej szkole jest właśnie Dzień Patrona. Obchody tego dnia na dobre wpisały się do szkolnego kalendarza. Ta swoista uroczystość naszej placówki zawsze obchodzona jest hucznie i radośnie. Święto to ma propagować znajomość najważniejszych faktów z życia patrona, przypominać o jego osiągnięciach i promować je wśród młodych ludzi. Cieszę się z ogromnego zaangażowania w tą uroczystość zarówno uczniów jak i nauczycieli. Uważam, że był to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej.”

Na koniec przybyli goście oraz rodzice zostali ugoszczeni poczęstunkiem.

fot. Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy