Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wśród tych, którzy odeszli…

Autor: Mateusz Książkiewicz
Od wczoraj większość naszego czasu spędzamy nad grobami naszych bliskich, wiąże się to z obchodzonym przez kościół katolicki dniem Wszystkich Świętych oraz tzw. Zaduszkami (2 listopada).

Wobec obu świąt można uznać, że tworzący się z nich długi weekend był wyjątkową okazją do rodzinnych spotkań spędzonych na modlitwie nad grobami tych, którzy odeszli. Dzięki sprzyjającej aurze oraz promieniom słońca oświetlającym cmentarne alejki czy pomniki można było poczuć nostalgiczny klimat tego święta.

– Uroczystość Wszystkich Świętych to także dzień nadziei, że życie nie kończy się w grobie – mówi kardynał Stanisław Dziwisz. Nadziei, że po tamtej stronie jest świat i życie, w którym nie ma już łez, niesprawiedliwości, krzywdy i cierpienia. Idziemy na cmentarz do najbliższych. Myślimy o nich, modlimy się o ich zbawienie, składamy wiązanki kwiatów, zapalmy znicze. Przy grobach bliskich spotykamy się również z tymi krewnymi, których nie widzimy na co dzień. I choć z rodziną kojarzy się nam przede wszystkim Wigilia, to jednak warto w tych dniach powrócić do tego daru, jakim jest rodzina i najbliżsi, żyjący i zmarli. Warto wrócić do najbliższych, bo jesteśmy nawzajem dla siebie darem. Czasami też zadaniem. Warto wrócić do rodziny, bo w nawale codziennych trosk można zapomnieć nawet o tych, których Bóg postawił tuż obok nas – kończy metropolita krakowski.

We wszystkich parafiach dekanatu Bobowskiego wierni udali się w uroczystych procesjach na pobliskie cmentarze. O ich bezpieczeństwo, a także tych którzy parkowali w okolicy nekropoli dbali druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych. Natomiast na drogach policjanci prowadzą akcję ZNICZ.

fot. Jakub Oślizło (procesja)/Mateusz Książkiewicz (pozostałe)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy