Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gimnazjaliści wypróbowali swoją wiedzę

Autor: Natalia Kurek
Od wtorku do czwartku uczniowie klas trzecich gimnazjum w całej Polsce jak również w trzech miejscowościach naszej Gminy: Bobowa, Brzana oraz Siedliska zmagali się z próbnymi egzaminami opracowanymi przez wydawnictwo Operon.

Wtorkowy test zawierał pytania z języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie. W środę był kolejny dzień próbnych egzaminów w gimnazjach – tym razem z testem matematyczno-przyrodniczym. Natomiast w czwartek gimnazjaliści rozwiązywali  zadania z języka obcego. OPERON sprawdza wiedzę przekrojowo – od klasy pierwszej do trzeciej gimnazjum włącznie. Na teście z języka polskiego uczniowie mieli m.in napisać dłuższą formą wypowiedzi – rozprawkę uzasadniającą słowa Leonarda da Vinci: „Mądrość jest córką doświadczenia”. Pytania z historii i wiedzy o społeczeństwie dotyczyły m.in znajomości wieków, znajomości władzy sądowniczej. Uczniowie stawili czoło także analizom wyników badania opinii publicznej. W egzaminie sprawdzającym wiedze matematyczną był do rozwiązania równania, zadania tekstowe oraz system rzymski. Czwartkowy ostatni test z języka angielskiego zawiera w poziomie podstawowym: reakcje językowe, zadania do tekstów, natomiast na poziomie rozszerzonym: zadania do tekstów, słuchanie, znajomość środków językowych oraz e-mail.

,,Testy to dobra okazja do sprawdzenia naszej wiedzy, pomaga nam dobrze rozplanować czas potrzebny do zrobienia zadań. Miejmy nadzieję, że na kwietniowym egzaminie nic nas nie zaskoczy.” – mówi jedna z uczennic bobowskiego gimnazjum.

fot. Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy