Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kolędowanie pokoleń w Siedliskach

Autor: Mateusz Książkiewicz
Jak co roku miał wczoraj miejsce w Siedliskach koncert kolędowo-noworoczny. Wykonawcami byli młodsi jak i starsi, wystąpiła bowiem orkiestra dęta przy OSP Siedliska oraz teatrzyk szkolny Marionetka.

Hala gimnastyczna w Zespole Szkół w Siedliskach wypełniona była publicznością po brzegi. Wśród widzów byli nie tylko miejscowi ale również mieszkańcy z terenu Gminy Bobowa, Łużna a nawet Moszczenicy. Tegoroczny koncert swoją formułą nawiązywał do roku poprzedniego – po kilku utworach wykonanych przez orkiestrę, młodzi aktorzy przedstawiali kolejną scenę jasełek.

– Koncert kolędowo-noworoczny dla tutejszego środowiska gramy od 30 lat – mówi prezes orkiestry Mieczysław Podobiński. W repertuarze dzisiaj znalazły się nowe kolędy m.in. Pospieszcie pastuszki. Są to nowe utwory rozpisane na orkiestrę. Wystąpili także nowi soliści Jakub Kotowicz, Danuta Murawska i Zbigniew Wojna. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszej publiczności, zwłaszcza że padł chyba rekord jej frekwencji. Widać było, że koncert został przyjęty bardzo serdecznie przez słuchaczy. W jasełkach wystąpiło aż 39-ciu młodych wspaniałych aktorów przygotowanych przez Renatę Rzepkę i Anię Motykę, które są jednocześnie autorkami dzisiejszego scenariusza. Natomiast w orkiestrze grało około 50-ciu  muzyków.

Swojego podziwu dla teatrzyku jak i orkiestry nie krył obecny na sali w Siedliskach senator Stanisław Kogut: – Co roku jestem tutaj na tym koncercie. Nie ukrywam, że był to cudowny koncert. Bardzo piękne występy młodych aktorów, orkiestra ma wiadomo swoją renomę. Przy okazji chciałem pogratulować panu Robertowi Motyce, który miał dzisiaj swój debiut jako dyrygent. Nie było słychać żadnej różnicy w prowadzeniu przez niego orkiestry. Według mnie ten człowiek ma też ogromne doświadczenie, a świadczy o tym jaki był aplauz publiczności. Życzyłbym całej Gminie Bobowa aby ta święta Rodzina błogosławiła wszystkim mieszkańcom, a Ci młodzi artyści wyrośli kiedyś tak jak i pani Urszula Rojek na artystę scen światowych.

– Był to piękny koncert, trochę w zmienionej formie, bardziej nowoczesnej, z udziałem dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Siedliskach – dopowiada Wacław Ligęza burmistrz Bobowej. To bardzo ważne by dzieci włączały się w tą piękną tradycję. Myślę że publiczność była zachwycona koncertem o czym mogą świadczyć owacyjne brawa. Orkiestra zagrała mieszaninę kolęd tych tych tradycyjnych jak i nowoczesnych uwieńczony Marszem Radeckiego, który niejako kończy to koędowanie. To dobra okazja by w tym szczególnym okresie jakimi są Święta Bożego Narodzenia wspólnie pokolędować, pośpiewać i przeżyć raz jeszcze to niezywkłe wydarzenie jakim jest narodzenie Dzieciątka Jezus.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy