Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pociągiem za złotówkę!

Autor: Paulina Kalamaszek
Już od 15 grudnia rusza nowa usługa „Super Bilet”, wprowadzona przez Przewozy Regionalne. Dzięki niej można będzie zakupić bilet kolejowy już nawet za przysłowiową złotówkę!

Spółka PKP Przewozy Regionalne informuje, iż pula przeznaczonych biletów na konkretny pociąg będzie uzależniona od daty i godziny, w jakich będzie on kursował. Do sprzedaży obejmującej okres podróży do końca stycznia 2014 roku trafi ponad 50 tysięcy promocyjnych biletów ramach usługi “Super bilet”. Każdego dnia zostanie udostępnione w ramach sprzedaży dynamicznej 1100 tanich biletów, po wyczerpaniu najtańszych kolejne będą w cenie 9, 19, 29 oraz 39 złotych.  Bilet będzie ważny tylko w konkretnym pociągu interREGIO, na który został kupiony. Promocja obejmuje także pasażerów interREGIO busów.

Należy dodać, że zakup biletów będzie możliwy wyłącznie przez Internet, co z pewnością dla większości pasażerów będzie wygodą, gdyż  nie trzeba będzie stać w kolejkach. Im wcześniej zdecydujemy się na zakup biletu, tym większą będziemy mieć szansę na odbycie dużo tańszej podróży.

Ważną informacją jest, że bilety te będą również dostępne w cenach ulgowych prze co uczniowie i studenci będą mogli podróżować jeszcze taniej niż do tej pory. Ze statystyk wynika, że  średnio w ciągu doby w całej Polsce wyjeżdża ok. 1800 pociągów przewozów regionalnych, z których oferty korzysta codziennie około 240 tys. osób. Liczby te na pewno wzrosną, co może niepokoić przewoźników autobusowych, którzy muszą mieć się  na baczności.

Od niedzieli nastąpi również zmiana rozkładu jazdy, o tym również przeczytasz niebawem na naszym portalu.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy