Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nowy rozkład jazdy PKP – już dzisiaj!

Autor: Damian Nowak
Uwaga Podróżni! W szczególności studenci oraz osoby pracujące! Od dziś wchodzi w życie nowy rozkład pociągów, zmiany dotyczą również połączeń kursujących przez Bobową, Jankową oraz Wilczyska.

15 grudnia br. został wprowadzony nowy rozkład jazdy pociągów, dlatego by uniknąć niemiłej niespodzianki radzimy sprawdzić czy dany pociąg kursuje i o której godzinie.  Konieczność zmian wynikała z prowadzonych przez PKP remontów. Według informacji utrudnienia z tym związane potrwają do 2015 roku.

W nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity zaoferuje swoim pasażerom 366 pociągów, w tym 40 międzynarodowych. Zmiany, które zaczną obowiązywać w niedziele, głównie dadzą się we znaki podróżującym między dużymi miastami, lecz nie ominą one również Bobowej.

Od dzisiaj na linii Kraków -Tarnów – Krynica i Krynica – Tarnów – Kraków kursować będą nowe połączenia a godziny odjazdów aktualnych składów ulegną zmianie. Na pewno przybędzie nam kilka kursów co powinno zadowolić osoby często podróżujące koleją. Nowy rozkład dostępny jest na stronie www.rozklad-pkp.pl oraz pod numerem infolinii 19 757.

Głównym celem  PKP Polskie Linie Kolejowe na przyszły rok jest modernizacja aż 2100km torów. Na inwestycje związane z poprawą komfortu jazdy PKP planuje wydać ponad 9 mld złotych, przez co podróż niektórymi liniami może być początkowo dłuższa niż dotychczas.

 ” Zmiana rozkładu podyktowana jest koniecznością dostosowania godzin i tras kursowania pociągów do prowadzonych modernizacji, prac torowych i technologicznych. Obecnie inwestycje te realizowane są na 16% wszystkich użytkowanych tras. Dzięki temu już w przyszłym roku pasażerowie pojadą szybciej.” – mówi Zuzanna Szopowska z PKP Intercity.

Na okres świąteczno-noworoczny przygotowane zostały specjalne promocje. Bilety w atrakcyjnych cenach będą obowiązywać na przejazdy pomiędzy 17 grudnia br. a 6 stycznia 2014 roku, we wszystkich pociągach krajowych w drugiej klasie.

Źródło: PKP

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy