Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 17 października 2021

Chciał wprowadzić na rynek prawie kilogram narkotyków

17.01.2014 || Kategorie: Policja, Region || Autor: Łukasz Augustyn

Amfetaminę i marihuanę o wartości czarnorynkowej prawie 23 tysięcy złotych znaleźli i zabezpieczyli policjanci z wydziału kryminalnego u 40-letniego mężczyzny. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Nie lada sukcesem mogą się pochwalić policjanci z Wydziału Kryminalnego tarnowskiej Komendy Miejskiej. Na lokalny rynek nie trafi 914 gramów narkotyków, jakie znaleziono u 40-latka z Tarnowa.

– W pomieszczeniach zajmowanych przez dilera, policjanci ujawnili także kilkaset sztuk woreczków, wykorzystywanych do przechowywania pojedynczych dilerskich porcji – powiedziała rzecznik KMP asp. Olga Lesińska-Żabińska. Mężczyzna usłyszał zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz udzielania narkotyków. Na wniosek nadzorującej śledztwo w tej sprawie Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Ujęcie handlarza to efekt pracy policjantów tarnowskiej grupy narkotykowej. Mężczyzna został zatrzymany na ulicy w centrum Tarnowa. W plecaku który miał ze sobą policjanci ujawnili 165 gramów marihuany i 24 amfetaminy. Znacznie lepsze rezultaty jednak przyniosło przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych. Policjanci zabezpieczyli łącznie 914 gramów narkotyków -857 gramów marihuany i 57 amfetaminy oraz służących do przechowywania pojedynczych „działek”  340 sztuk foliowych woreczków. Starannie podzielone na porcje i przygotowane do sprzedaży narkotyki ukryte były w pudełku pod wanną. Śledczy ustalają teraz jak długo trwał nielegalny proceder, krąg osób z nim związanych i źródło pochodzenia narkotyków – kończy rzecznik policji.

fot i źródło: KMP Tarnów