Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Rewolucje w dostarczaniu pism z sądu

Autor: Duda Justyna
Od 1 stycznia 2014 roku przesyłki sądowe nie będą dostarczane za pośrednictwem Poczty Polskiej. Przez następne dwa lata zadanie to będzie realizował nowy operator – Polska Grupa Pocztowa.

Jak zdecydowało Centrum Zakupów dla Sądownictwa Instytucja Gospodarki Budżetowej powyższa firma złożyła ofertę najkorzystniejszą w przetargu na obsługę korespondencji sądów powszechnych i prokuratur. Kontrakt wart jest ok 500 mln złotych. Poczta Polska złożyła ofertę o ponad 84 mln wyższą od PGP.

Na decyzję Centrum Zakupów Poczta Polska złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej podnosząc zarzut, iż PGP nie posiada odpowiedniej infrastruktury do realizacji zamówienia. Jednakże  KIO podtrzymała wcześniejszą decyzję podkreślając, iż ponad 7000 placówek pocztowych jest wystarczającą ilością dla wykonania tego zamówienia. Ponadto wskazała wyraźnie, iż żaden sąd ani prokuratura nie mogą domagać się, aby dowód nadanych przesyłek poleconych wystawiany był z mocą urzędową, o której mowa w art. 17 Prawa pocztowego.

Jakie będą tego konsekwencje? Pisma od tej pory będą dostarczali nam kurierzy. Przede wszystkim pamiętać należy, że w przypadku awizowania przesyłki nie odbierzemy jej już w placówce Poczty Polskiej. Oprócz placówki nowego operatora będziemy mogli tego dokonać w kiosku Ruch-u lub w punktach In-post, z którymi PGP podpisała umowę i będzie współpracować przez następne dwa lata.

źródło: TOKfm
fot: Inpost

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy