Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wygrana LKSu pomimo straty jednego seta

Autor: Łukasz Augustyn
Za nami kolejne siatkarskie spotkanie trzeciej ligi mężczyzn, nie tylko w roli gospodarza ale również jako zwycięzców. Mecz bowiem zakończył się wynikiem 3:1 dla naszej drużyny, a przeciwnikami byli zawodnicy z UMKS Kęczanin Kęty.

Jak widać dobra passa utrzymuje się dalej. Bobowscy siatkarze pomimo straty jednego seta obronili honor i zgarnęli kolejne punkty. Pierwszy oraz drugi set to spokojna gra, bardzo dobre przyjęcie i blok jak również gra środkiem. Po stronie przeciwnika można było zaobserwować dużą ilość błędów w obronie, co przełożyło się na wynik 25: 18 w pierwszym secie i 25: 20 w drugie.

W trzecim secie pojawiły się błędy w naszym zespole, które dobrze wykorzystali goście z Kęt. Mobilizacja ich trenera pozytywnie wpłynęła na zwycięstwo gości w trzeciej części spotkania zakończonej wynikiem 25: 20 dla Kęt.

Czwarty i ostatni set to wzięcie się w garść bobowskich siatkarzy. Przełożyło się to na mocne i agresywne odskoczenie punktowe od przeciwników. Dobre zgranie w LKSie pozwoliło na świetne rozgrywanie piłki. Przeciwnicy próbowali jeszcze odrobić straty mocnymi zagraniami, lecz żadna ich próba nie stanowiła zagrożenia dla naszych siatkarzy. Ostateczny wynik czwartego seta to 25: 21. Kolejna wygrana pozwala LKS Bobowa utrzymać trzecią pozycję w klasyfikacji głównej. Warto nadmienić, że czołówka drużyn w klasyfikacji pilnuje swoich stanów punktowych pomimo iż są zróżnicowane. Dopiero od trzeciej pozycji różnice punktowe są znikome, na poziomie 1 – 2 punktów.

„Cieszy wygrana, lecz szkoda ze nie wygraliśmy tego w trzech setach. Najważniejsze że pomimo długiej przerwy świątecznej poziom kondycji siatkarzy się utrzymał. W obecnej kolejce było trochę sensacji. To czy pozostaniemy na trzecim miejscu czy spadniemy rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Następne spotkanie gramy w Krakowie z politechniką gdzie musimy zagrać dobry mecz i walczyć dalej.” – skomentował spotkanie trener LKS Bobowa Paweł Popardowski

Składy:

LKS Bobowa UMKS Kęczanin Kęty
Trener: Paweł Popardowski Trener: Irek Sidło
1.Tubek M. (L) 1.Błasiak A.
2.Popardowski P. 2.Gałuszka W.
3.Iwański J. 5.Gandyk W.
4.Bogusz S. 6.Wadoń S.
5.Bogusz K. 8.Banaś K.
7.Gryzło P. 9.Sasuś M.
8.Wiatr R. 11.Moch Ł.
9.Kuś M. 12.Banaś D.
10.Mędoń P. 15.Łazadż K.
11.Wiejaczka D.
12.Steinhoff (K)

 

Tabela:

tabela

 

 

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy