Jadwiga Wójtowicz kandydat do sejmiku województwa małopolskiego

Wygrana LKSu pomimo straty jednego seta

Autor: Łukasz Augustyn
Za nami kolejne siatkarskie spotkanie trzeciej ligi mężczyzn, nie tylko w roli gospodarza ale również jako zwycięzców. Mecz bowiem zakończył się wynikiem 3:1 dla naszej drużyny, a przeciwnikami byli zawodnicy z UMKS Kęczanin Kęty.

Jak widać dobra passa utrzymuje się dalej. Bobowscy siatkarze pomimo straty jednego seta obronili honor i zgarnęli kolejne punkty. Pierwszy oraz drugi set to spokojna gra, bardzo dobre przyjęcie i blok jak również gra środkiem. Po stronie przeciwnika można było zaobserwować dużą ilość błędów w obronie, co przełożyło się na wynik 25: 18 w pierwszym secie i 25: 20 w drugie.

W trzecim secie pojawiły się błędy w naszym zespole, które dobrze wykorzystali goście z Kęt. Mobilizacja ich trenera pozytywnie wpłynęła na zwycięstwo gości w trzeciej części spotkania zakończonej wynikiem 25: 20 dla Kęt.

Czwarty i ostatni set to wzięcie się w garść bobowskich siatkarzy. Przełożyło się to na mocne i agresywne odskoczenie punktowe od przeciwników. Dobre zgranie w LKSie pozwoliło na świetne rozgrywanie piłki. Przeciwnicy próbowali jeszcze odrobić straty mocnymi zagraniami, lecz żadna ich próba nie stanowiła zagrożenia dla naszych siatkarzy. Ostateczny wynik czwartego seta to 25: 21. Kolejna wygrana pozwala LKS Bobowa utrzymać trzecią pozycję w klasyfikacji głównej. Warto nadmienić, że czołówka drużyn w klasyfikacji pilnuje swoich stanów punktowych pomimo iż są zróżnicowane. Dopiero od trzeciej pozycji różnice punktowe są znikome, na poziomie 1 – 2 punktów.

„Cieszy wygrana, lecz szkoda ze nie wygraliśmy tego w trzech setach. Najważniejsze że pomimo długiej przerwy świątecznej poziom kondycji siatkarzy się utrzymał. W obecnej kolejce było trochę sensacji. To czy pozostaniemy na trzecim miejscu czy spadniemy rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Następne spotkanie gramy w Krakowie z politechniką gdzie musimy zagrać dobry mecz i walczyć dalej.” – skomentował spotkanie trener LKS Bobowa Paweł Popardowski