Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

XIV Gminny Przegląd Jasełkowy za nami

Autor: Łukasz Augustyn
Ubiegłej niedzieli w sali widowiskowej "Koronka" odbył się XIV Gminny Przegląd Jasełkowy zorganizowany przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.  Na bobowskich deskach zaprezentowało się osiem zespołów jasełkowych z naszej gminy.


Zebrani na sali widzowie mogli podziwiać nie tylko ciekawe i nowoczesne adaptacje jasełek ale również oryginalne stroje. Wszyscy uczestnicy przeglądu wykazali ogromne zaangażowanie w wystawianych spektaklach.

Jasełkowa tradycja sięga początków chrześcijaństwa na polskich ziemiach, lecz występy na scenie pokazały, że jest ona ciągle żywa i rozwija się w różnych kierunkach. Widownia mogła podziwiać zarówno tradycyjne scenariusze, jak i bajkowe adaptacje historii narodzenia Jezusa Chrystusa.

Na deskach sceny wystąpiły:
1. Zespół „Skrzaty” i „Krasnale” z Przedszkola samorządowego w Bobowej w przedstawieniu „Witaj Jezu ukochany”. Opiekunami zespołu były: Bożena Tabiś i Bogumiła Szczepanek.
2. Grupa Teatralna klas I i III ze Szkoły Podstawowej w Jankowej pod kierunkiem Ewy Łatka zaprezentowała przedstawienie „Dziś gwiazda drogę nam pokaże”
3. Grupa szkolno-przedszkolna ze Szkoły Podstawowej w Sędziszowej  przygotowała jasełka „Opowieść obłoczka o Bożym narodzeniu”. Przygotowanie: Beata Janus i Karolina Kachniarz.
4. Dzienny Ośrodek Wsparcia w Bobowej przygotował pod okiem Renaty Warzechy i Marcina Gryzika przedstawienie „Do szopy hej pasterze”.
5. Zespół teatralny „Szpila” ze Szkoły Podstawowej w Stróżnej wraz z opiekunami: Wiesławą Wiatr i Tomaszem Taraskiem zaprezentował „Jasełka na wesoło”
6. „ Teatrzyk spod ławki” ze Szkoły Podstawowej w Wilczyskach przygotował pod kierunkiem Barbary Włodarz „Jasełka z uśmiechem”
7 . Grupa teatralna reprezentująca Zespół Szkół nr 1 w Bobowej przybliżyła sceny z Biblii o narodzeniu Chrystusa w przedstawieniu pt. „Walka dobra ze złem”. Zespół przygotowały: Lidia Łaś i Agnieszka Zagórska-Walicka.
8. Dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej w Brzanie zaprezentowały przedstawienie „W Betlejemskiej stajence”. Opiekunką grupy była Anna Magiera.

Kolejny raz widzowie mogli się przekonać, że wyobraźnia twórców przedstawień jest bogata i nieprzewidywalna.

Organizator, czyli Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa gratuluje młodym artystom udanych występów a opiekunom grup i rodzicom składa wielkie podziękowania za trud włożony w przygotowanie widowisk, wspaniałe dekoracje i stroje.

źródło/ foto: Joanna Malec ( CKiPG Bobowa )

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy