Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Będą działać przeciwko przemocy w rodzinie

Autor: Paulina Wilczyńska
W Starostwie Powiatowym w Gorlicach przeprowadzono w lutym spotkanie z udziałem starosty Mirosława Wędrychowicza dotyczące realizacji projektu związanego z przemocą w rodzinie. 

Wskazana inicjatywa nosi nazwę: „Program wdrożenia algorytmów i kwestionariuszy szacowania ryzyka zagrożenia życia i zdrowia w związku z przemocą w rodzinie” i ma być przeprowadzana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Komendę Powiatową Policji w Gorlicach. Spotkanie jakie odbyło się w budynku Starostwa Powiatowego w lutym miało na celu ustalenie zasad współpracy policjantów i pracowników socjalnych przy wdrażaniu wyżej wymienionego projektu. Przygotowano również dwie prezentacje, które zostały przedstawione przez rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach asp. Grzegorza Szczepanka oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach Romanę Gajdek. Posiedzenie zakończyło się podsumowującą dyskusją oraz zawarciem porozumienia dotyczącego zasad współpracy policji i pracowników socjalnych przy wdrażaniu programu.

Chcemy dzisiaj zapoznać się z narzędziem, które ma być pomocne podczas interwencji, ale także wypracować spójne zasady współpracy policji oraz pracowników socjalnych przy wdrażaniu systemu – mówiła Romana Gajdek dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach

W ramach projektu, specjalnie dla policjantów interweniujących w sytuacji przemocy w rodzinie, będą zrealizowane szkolenia. Dodatkowo opracowany zostanie wykaz całodobowych telefonów do miejsc,  do których policjanci będą mogli przewieźć dziecko odebrane w czasie interwencji domowej oraz uzyskać informację o możliwości skorzystania z porady specjalisty. Organizowane będą także spotkania służące upowszechnieniu informacji o programie i omówieniu współpracy pomiędzy realizującymi go jednostkami.

źródło/fot.: powiatgorlicki.pl

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy