Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jak sobie odjąć punkty karne?

Autor: Julia Ziomek
Już jutro, w piątek 28 lutego br. odbędzie się szkolenie dla kierowców, którzy chcą sobie odjąć trochę punktów karnych. Ośrodek  Ruchu Drogowego  w Nowym Sączu  raz na pół roku organizuje szkolenia . Uczestnicy po opłaceniu 350 zł i wysłuchaniu 6 godzin wykładów mogą starać się o zmniejszenie liczby swoich punktów karnych nawet o 6 pkt.

W szkoleniu mogą wziąć udział kierowcy posiadający prawo jazdy co najmniej od roku i nie skorzystali z podobnego szkolenia w ciągu ostatnich pół roku. Zajęcia są jednodniowe i trwają 6 godzin. Prowadzą je psycholodzy i policjanci, a opłata za nie wynosi 350 zł. W najbliższym czasie szkolenia odbędą się: 28.02, 14.03, 28.03 w godz. od 8.00-13.00.

Maksymalna liczba punktów karnych w ciągu roku wynosi 24. Po przekroczeniu tej liczby kierowca musi ponownie przystąpić do egzaminu. Anulowanie każdych otrzymanych punktów następuje po upływie 12 miesięcy. Jeżeli otrzymamy punkty karne np. marcu i kwietniu, będą one skasowane odpowiednio w marcu i kwietniu następnego roku. Trzeba pamiętać, że punkty nie kasują się wraz z końcem roku kalendarzowego.

Według statystyk na tego typu rodzaju kursy i szkolenia przychodzą głównie mężczyźni w wieku między 20 -40. Kobiet jest zdecydowanie mniej, gdyż nawet jeżeli nie potrafią dobrze jeździć, to nadrabiają to ostrożnością i rozwagą.  Wśród panów najczęstsze mandaty i punkty karne są za :

-przekraczanie dozwolonej prędkości
– przekraczanie podwójnej ciągłej linii
-przejazd na czerwonym świetle.

Kierowcy, którzy dużo jeżdżą i zbliżają się niebezpiecznie do granicy 24 punktów wolą przyjść na ten kurs i odjąć sobie 6 punktów by zmieścić się w limicie. To ważne szczególnie dla tych, którzy jeżdżą zawodowo. Dla nich utrata możliwości jazdy oznacza utratę możliwości zarobkowania. Kursy tego typu organizujemy średnio co dwa tygodnie, według zapotrzebowania, a jest ono spore. Na każdy kurs zgłasza się około 12 osób –  mówi Waldemar Olszyński, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

źródło: sadeczanin.info

mIMG_8741

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy