Siatkarki MKS Bobowa wygrywają z Krynicą!

Autor: Łukasz Augustyn
W sobotni wieczór (22 lutego br.) na hali sportowej w Bobowej rozegrany został 15 mecz tej kolejki w III lidze siatkówki kobiet. Tym razem gospodarze z Bobowej podejmowali gości z Krynicy „Dwójka Krynica”.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Równomiernie popełniane błędy prze obydwa zespoły do końca meczu nie dawały szans na pewne wytypowanie zwycięzcy. Pierwszy set to prowadzenie punktowe gości z Krynicy, lecz seria kilku błędów po stronie gości pozwoliła na odrobienie strat przez bobowskie siatkarki.  Ostatecznie set zakończył się wynikiem 26: 24 dla Bobowej. Drugi set był równie zacięty, lecz lepsze okazały się zawodniczki Dwójki z Krynicy które zakończyły go wynikiem 25:21. Trzeci set to zdecydowane prowadzenie naszych siatkarek. Silne próby zmotywowania Kryniczanek przez ich trenera zaowocowały wydłużeniem czasu gry. Mimo to trzecia partia gry została wygrana przez MKS Bobowa wynikiem 25: 21. Czwarty set okazał się mocnym rewanżem gości na Bobowiankach, bowiem Krynica wygrała 25: 21. Nasze dziewczyny, najwidoczniej zmęczone wyczerpującym startem odpuściły grę w tej części meczu.  Za to w Tie-breaku zawodniczki z Bobowej dzięki silnemu skupieniu oraz zdecydowanym zagrywkom zwyciężyły ostatni set a jednoczenie cały mecz.  Nie zapominajmy, że bobowski zespół MKS Podkarpacie Bobowa przeszedł gruntowne zmiany w składach, co spowodowało na początku serię przegranych spotkań. Na szczęście ten problem mamy już chyba za sobą.

– Cieszy kolejna wygrana 3:2. W czwartym secie dziewczyny troszkę sobie odpuściły przy remisie 18: 18, gdyby nie to mogło być 3:1 w całym meczu. W tie-breaku zdecydowanie pokazały formę i to że są najlepsze. Kolejnym powodem do radości jest, to że na parkiecie wystąpiło 11 dziewcząt. Pomimo iż ten skład to głównie młode zawodniczki obecność tych starszych powoduje że znacznie lepiej prowadzona jest gra. Dzięki zwycięstwu uciekamy od końca tabeli, przed nami jeszcze trzy mecze. Gdyby udało się wygrać powinniśmy się jeszcze trochę dźwignąć w punktacji – skomentował mecz trener MKS Podkarpacie Bobowa Adam Urbanek