Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Teatralne zmagania młodych artystów. I miejsce dla grupy z ZSO Bobowa!

Autor: Paulina Wilczyńska
We wtorek, 25 lutego br. w Gorlickim Centrum Kultury odbył się XIV Powiatowy Konkurs Teatralny im. Jana Pawła II. Zwycięzcami już po raz kolejny z rzędu okazali się uczniowie  Teatru Profilaktycznego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej.

Podopieczni ZSO w Bobowej na gorlickiej scenie zaprezentowali sztukę Sławomira Mrożka pt. “Tango”. Pomimo iż rywale wystawili ten sam spektakl co nasza grupa Szkolnego Teatru Profilaktycznego, to nasi uczniowie zostali lepiej ocenieni.

– W zeszłym roku nasza szkoła obchodziła dziesięciolecie teatru. Jesteśmy zadowolone ze swoich podopiecznych i efekt pracy jest tak wymierny jak dzisiejszy występ. Spektakl w wykonaniu naszych uczniów pomimo drobnych niezauważalnych potknięć był bardzo dobry. Aktorzy wiernie oddali cały charakter postaci, dokładnie tak jak zostało to zaplanowane. Konkurs niestety niesie ze sobą pewne ograniczenia dotyczące czasu występu. Dlatego musimy skracać sceny by pokazać utwór, który w rzeczywistości trwa dwie godziny. Podczas przesłuchania musimy zmieścić się w trzydziestu minutach, a to nie należy do rzeczy łatwych. – mówią Małgorzata Grygiel i Anna Kamień, opiekunki szkolnego Teatru Profilaktycznego z Zespołu Szkół Ogólnokształcącym w Bobowej.

Zmagania uczestników konkursu oceniała komisja w składzie:  Stanisław Bystrowicz, Dominika Kubala, Teresa Klimek, Tadeusz Mikrut. Po długich naradach jury wydało następujący werdykt:

– I miejsce dla Szkolnego Teatru Profilaktycznego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej za przedstawienie „Tanga” S. Mrożka. Pod opieką: Małgorzaty Grygiel i Anny Kamień
– II miejsce dla Teatru „Mundi” z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach, również za spektakl „Tango” S. Mrożka. Opiekun: Katarzyna Szafryna – Przepióra
– III miejsce Szkolnemu Zespołowi Teatralnemu „Na Górce” z Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach za spektakl pt. „Być dobrym jak chleb” na podstawie dramatu „Brat naszego Boga” K. Wojtyły. Opieka oraz scenariusz: Halina Osińska

Przyznane zostało także wyróżnienie dla grupy „Zarys Szkolnego Teatru” z Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach, która zaprezentowała przedstawienie pt. „Wierna rzeka” S. Żeromskiego, przygotowane pod przewodnictwem Renaty Podobińskiej.

– Teatr jest dla nas pasją, która na zawsze będzie nam bliska. Niektórzy z nas swoją przygodę ze scenę zaczęli już jako sześcioletnie dzieci, stąd i doświadczenie powinno być większe. Ważnym wydarzeniem dla naszej grupy, a za razem lekcją aktorstwa, był wyjazd do Lublina. Nauczyliśmy się tam bycia bardziej otwartym niż do tej pory. Najważniejsze by na scenie dobrać odpowiednią do roli “maskę”. Dobrze też opuszczając kulisy zostawić w nich swoje życie prywatne, swój charakter. Prace nad wystawionym dzisiaj przedstawieniem zaczęliśmy już w listopadzie. Opłacało się! – mówią z radością laureaci z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej.

Tytuł “Najlepszej Aktorki” otrzymała Angelika Gromala, a “Najlepszego Aktora” Grzegorz Babicz – oboje reprezentujący Szkolny Teatr Profilaktyczny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej.

– Bardzo się cieszę, że przybyła tak liczna widownia. Świadczy to o tym, że sztuka nie umarła i młodzież nadal się nią interesuje. Jestem przekonany, że dzięki teatrowi są oni o wiele bardziej wrażliwi oraz otwarci na drugiego człowieka – podsumował z satysfakcją Mirosław Wędrychowicz, starosta Powiatu Gorlickiego.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy