Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

TV Trwam i kanał dla najmłodszych w każdym domu!

14.02.2014 || Kategorie: Komunikaty, Społeczeństwo || Autor: Łukasz Augustyn

Naziemna Telewizja Cyfrowa na dobre zagościła w Polskich domach, po wielu latach wdrążania nowego standardu możemy cieszyć się rozszerzoną liczbą programów w dobrej jakości obrazu i dźwięku. Nowości jednak nie koniec!

Aktualnie w ofercie Naziemnej Telewizji Cyfrowej mamy 18 stacji, w tym 2 wysokiej rozdzielczości FullHD. Już jutro, w sobotę 15 lutego oferta programowa poszerzona zostanie o kolejnych dwóch nadawców: TV Trwam oraz TVP ABC. To jednak nie wszystko, bowiem do 15 marca pojawią się jeszcze: Focus TV oraz Stopklatka TV.

Wszyscy bardzo dobrze pamiętają bardzo burzliwą i aktywną działalność środowisk katolickich oraz Fundacji Lux Veritatis a zarazem właściciela TV Trwam o włączenie tego programu do Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Ponieważ telewizji o. Rydzyka nie udało się uzyskać swojego miejsca na multipleksie, dlatego Telewizja TRWAM na podstawie umowy z TVP wydzierżawiła sobie wolny kanał z puli telewizji publicznej. TV Trwam to stacja emitująca treści katolicko-narodowe, religijne, publicystyczne oraz edukacyjno-poradnikowe. Działa już od ponad 10 lat.

Drugą nowością wchodzą w skład stacji NTC jest program Telewizji Polskiej pod nazwą TVP ABC. Jak sama nazwa wskazuje program przygotowany jest dla widzów najmłodszych. Jak zapewniają jego twórcy kanał ten będzie pełen interesujących, zabawnych i zawsze bezpiecznych programów, które rozbudzają ciekawość i wyobraźnię najmłodszych widzów.

Wśród zmian od piątkowego wieczoru jest także zaprzestanie emisji Wieczorynki (godz. 19.00) na kanale TVP 1. Zostanie ona przeniesiona do nowej stacji TVP ABC, która będzie także emitować bajki z polskich wytwórni filmów animowanych, programy i magazyny edukacyjne, seriale oraz filmy. Nie zabraknie także tego co w zbiorach telewizji publicznej najlepsze lub zostało kupione na specjalne potrzeby dzieci np. „Miś Uszatek”, „Bolek i Lolek”, „Miś Fantazy”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Smerfy” i „Pszczółka Maja”. Pasmo wieczorynki zostało wydłużone do godziny i będzie trwało na TVP ABC codziennie w godzinach od 19:00 do 20:00. Każde wiec dziecko, to mniejsze jak i większe znajdzie w telewizorze coś dla siebie.

Jak odbierać nowe programy, TV TRWAM i TVP ABC?
Teoretycznie telewizory oraz tunery DVB-T umożliwiające odbiór Naziemnej Telewizji Cyfrowej po wprowadzeniu nowych kanałów (czyli północy z piątku na sobotę) powinny zaktualizować listę programów same, jednak gdyby ta opcja nie zadziałała prosimy o ponowne uruchomienie opcji wyszukiwania programów.

źródło: satkurier
fot. własne/TVP
mdvbt