Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wypadek motocykla z samochodem. Dwie osoby ranne, w tym jedna ciężko!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Do groźnego zderzenia motocyklu z samochodem doszło dzisiaj (tj. 24 lutego br.) około godziny 18.20 na skrzyżowaniu ulic Długoszowskich i Pławienka w Bobowej. W wyniku wypadku  dwie osoby zostały ranne. Stan jednej z nich lekarze określają jako bardzo poważny.

Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem osobowym ford focus wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście oraz jadącemu z nim pasażerowi –  mówi asp. Grzegorz Szczepanek rzecznik KPP w Gorlicach. Skutkiem tego zderzenia był upadek osób jadących motocyklem – kierowcy pełnoletniego mieszkańca Brzany  oraz 15-letniego pasażera z Bobowej. Na chwilę obecną wiemy, że obaj kierujący byli trzeźwi. Osoby ranne zostały przetransportowane do gorlickiego szpitala. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo śledcza oraz policjanci z Ruchu Drogowego KPP Gorlice.

Według relacji świadków najciężej poszkodowany został pasażer, którego karetka z ciężkimi obrażeniami głowy zabrała do szpitala. Ze zgromadzonych informacji wynika, iż kierujący motocyklem 18-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, natomiast podróżujący z nim 15-latek jechał najprawdopodobniej bez kasku.

Teren zdarzenia zabezpieczały dwa zastępy straży JRG Gorlice oraz OSP Bobowa. Ze względu na zablokowaną całkowicie drogę, druhowie kierowali na zorganizowane objazdy. Pomocy udzielały dwie karetki pogotowia jedna z powiatu gorlickiego, druga natomiast z powiatu nowosądeckiego.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy