Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dom Kultury w Jankowej będzie gotowy na 1 września!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Prace budowlane przy budowie Domu Kultury w Jankowej idą pełną parą. Do listopada 2013 roku obiekt był w stanie surowym zamkniętym. Obecnie ruszyły kolejne prace wykończeniowe na zewnątrz oraz wewnątrz budynku. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, oficjalne otwarcie będzie już za niecałe pół roku!

– W planach jest, że dom ludowy w Jankowej będzie otwarty 1 września 2014 roku – komentuje Wacław Ligęza burmistrz Bobowej. Oczywiście pod warunkiem, że nic się nie wydarzy a obecny rok okaże się pod względem warunków atmosferycznych rokiem dobrym. Firma, która wykonuje budowę prowadzi inwestycję zgodnie z planem. Nie ma jakichkolwiek opóźnień. Pojawiające się problemy rozwiązywane są na bieżąco. Osobiście również staram systematycznie odwiedzać plac budowy. Ukończenie prac przewidywane jest na koniec lipca lub początek sierpnia, jednak procedury oddania zajmą jeszcze trochę czasu. Obiekt we wrześniu będzie już w pełni wyposażony – dopowiada włodarz gminy i miasta Bobowa.

Przyglądając się powstałemu budynkowi można stwierdzić, iż doskonale wpisuje się w krajobraz miejscowości. Bliskość między szkołą, kościołem a Domem Ludowym podkreśla charakter centrum wsi. Dla przypomnienia warto dodać, że w nowym budynku w Jankowej znajdzie się miejsce dla m.in. strażaków OSP oraz ich wozu, koła gospodyń wiejskich, świetlicy oraz innych instytucji działających na terenie miejscowości.

Więcej o planach, wizualizacji nowo powstałego Domu Kultury znajdzie w tym artykule: Wszystko w jednym, czyli budowa Domu Kultury w Jankowej

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy