Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

II Bal Strażaków Powiatu Gorlickiego w Wilczyskach

Autor: Mateusz Książkiewicz
W minioną sobotę miał miejsce zorganizowany przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Gorlicach drugi w historii bal strażaka, którego gospodarzem była OSP Wilczyska. Na zabawę przybyło wielu druhów z jednostek OSP powiatu gorlickiego, zawodowi strażacy z Państwowej Straży Pożarnej a także przyjaciele z OSP Wojnarowa.

Sobota, 1 marca była idealnym dniem na zorganizowanie balu ponieważ przypadły wtedy ostatki. Większość z nas brało udział w zorganizowanych w lokalach zabawach czy prywatkach. Nie inaczej zadecydowała brać strażacka, która od dwóch lat organizuje powiatowy bal strażaków. W roku ubiegłym gospodarzem była jednostka OSP Kryg, tegoroczna edycja przypadła naszej gminie a dokładniej OSP Wilczyska.

O tym czy gminę Bobowa wybrano bez przypadku na miejsce organizowanego balu zapytaliśmy prezesa Gminnego Oddziału Zarządu OSP RP druha Tomasza Taraska:
– Przede wszystkim świadczy to o naszej gościnności i o tym, że nasza gminna brać strażacka świetnie funkcjonuje. Bale są po to by się integrować, u nas w gminie odbywa się to bardzo dobrze dlatego teraz przyszedł czas na integracje w powiecie. Bardzo cieszymy się, że to właśnie we Wilczyskach jest druga edycja balu. Mam nadzieje, że stanie się on długoletnią tradycją w różnych miejscowościach powiatu gorlickiego. Motorem tego przedsięwzięcia jest niewątpliwie dh Przemysław Wszołek, który wspólnie z prezesem oraz moją osobą próbuje zrobić coś dobrego dla ochotników. Bo nie tylko wyjazdy, akcje i sprzęt jest ważny. Dopiero gdy strażacy mogą się zintegrować, zaprzyjaźnić, tworzy się więź. Niczym w dobrej rodzinie.

– Jest to już drugi bal strażaków powiatu gorlickiego – komentuje dh Krzysztof Kosiba, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Gorlicach. Bawią się tutaj i integrują strażacy ochotnicy, zawodowi oraz nasi przyjaciele. Wśród nich radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Paweł Śliwa wraz małżonką, który jak sądzę przyniósł nam dobre wiadomości o następnej perspektywie finansowej.  

– Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych są bardzo ważną organizacją życia społecznego – mówi mec. Paweł Śliwa, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. Ponieważ jestem wiceprzewodniczącym Komisji Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego i to właśnie z racji tego drugiego członu nazwy leżą mi na sercu losy strażaków  ochotników jak i Państwowej Straży Pożarnych. Obecnie realizujemy program „Małopolskie Remizy” i z tego co wiem wniosek miasta i gminy Bobowa również został w nim złożony. Przewidzianych jest 3,5 miliona złotych do podziału, także liczę że znaczna część tych środków trafi na ziemię gorlicką.

O przepyszne zakąski, desery oraz smakowite ciepłe dania zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wilczyskach, natomiast dobrej atmosfery na parkiecie do białego rana strzegł zespół muzyczny Jaguar.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy