Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Intergacyjne ostatki w wesołej atmosferze

Autor: Łukasz Augustyn
Jak co roku uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej zorganizowali dzień zabaw dla grupy dzieci i młodzieży z placówki opiekuńczo-wychowawczej „RAZEM” w Gorlicach. Tegoroczna integracja odbyła się 28 lutego czyli "tłusty czwartek".

Spotkania między uczniami ZSZ a wychowankami placówki opiekuńczo- wychowawczej „RAZEM” w Gorlicach stały się już tradycją. W tym roku jako miejsce wybrano natomiast internat bobowskiej szkoły.

Tłusty czwartek  był dodatkowym bodźcem do tego by wyszaleć się na koniec karnawału. Dla gości przygotowano bowiem szereg atrakcji, wśród nich suto zastawiony stół, słodkie podarunki oraz oczywiście wspólna dyskoteka. Swój repertuar przedstawili także bobowscy raperzy – Tomek Babicz i Dominik Hekłowski.

Największą popularnością tego wieczoru okazała się specjalnie przygotowana pracownia fryzjerska oraz taneczne pląsy z wykorzystaniem konsoli do gier XBOX. Nie brakowało także towarzyskich rozmów.

Od wielu lat organizatorem tych spotkań jest Samorząd Szkolny oraz koło wolontariatu. W tym roku organizatorzy szczególnie chcieli podziękować Cecylii Ligęza i Teresie Zięba za udostępnienie sali i wyposażenia internatu, Małgorzacie Brończyk za pyszne domowe ciasta, Annie Skrobot za dopilnowanie, aby nikomu niczego nie brakowało, Beacie Serafin- Forczek za sprawne nadzorowanie fryzjerek z klasy drugiej ZSZ oraz uczniowi Pawłowi Królowi za bezinteresowne użyczenie i obsługę XBOXa.

„To nie pierwsze spotkanie w naszej szkole gdzie gościmy dzieci z ośrodka opiekuńczo-wychowawczego w Gorlicach – skomentował inicjatywę opiekun Samorządu uczniowskiego przy ZSZ Bobowa Janusz Średniawa. Co roku jego wychowankowie przyjeżdżają do nas w okresie karnawału. Dawno temu spotkania były organizowane właśnie w internacie, potem jednak przeniesiono je do szkoły, teraz znów powróciliśmy do tradycji. W budynku internatu zdecydowanie łatwiej jest zorganizować takie spotkanie. Dodatkowo dzięki temu miejscu goście są w głównym kręgu uwagi, są bardziej dostrzeżeni oraz łatwiej zadbać o ich bezpieczeństwo. Tym razem przygotowano dla nich kilka atrakcji takich jak m.in.: kinekt, tańce z wykorzystaniem konsoli do gier, odbył się także koncert zespołu raperskiego gdzie Tomek z Dominikiem specjalnie dla gości zagrali i zaśpiewali trzy kawałki, funkcjonował jeszcze salon fryzjerski, który okazał się przebojem i hitem tego spotkania. Wiele dzieciaków zmieniło sobie fryzurkę, zostało uczesanych i odpowiednio wystylizowanych, przez co bardzo się to podobało. Ponieważ był to wieczór tłusto-czwartkowy nie zabrakło pączków, a przy nich rozmów i wspólnej dyskoteki. Te kilka godzin bardzo miło i szybko wszystkim upłynęło. Takie spotkanie są ważne ponieważ nasi uczniowie nie tylko pomagają w organizacji ale przede wszystkim integrują się z wychowankami ośrodka, których większości pochodzi z tego terenu. Zdarza się, że młodzież znała się już wcześniej dlatego takie przedsięwzięcia mają sens. Oczywiście już się umówiliśmy na przyszły rok!

fot. ZSZ Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy