Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

“Kobiety jak te kwiaty… kto żonaty ten wie!”

Autor: Łukasz Augustyn
Dlatego zaczynamy od pytania dla panów: jaki byłby świat bez kobiet? Kilka zalet zapewne by się znalazło, lecz jeżeli przyglądniemy się tej sprawie z bliska, z lewej i prawej, z góry i z dołu to dojdziemy do wniosku, że nie dość że nasz gatunek by wyginął to byłoby na prawdę smutno.

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzimy właśnie dzisiaj, 8 marca. Jest to dzień, w którym każda kobieta, nie zależnie od wieku powinna czuć się doceniona. O tym jak wiele płeć piękna robi dla nas mężczyzn powinniśmy pamiętać i okazywać cały rok.

Jako ciekawostkę można przytoczyć, że Dzień Kobiet jest świętem wyrażającym szacunek dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet.

Wielu osobom Dzień Kobiet kojarzy się z czasami PRL–u i z wręczanymi wtedy masowo goździkami i rajstopami. Z okazji tego dnia publikowano portrety kobiet różnych sektorów życia gospodarczego zgodnie z opinią Władysława Gomułki, że “nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli”. W zakładach pracy czy szkołach był obchodzony obowiązkowo. Była to okazja do uzupełniania braków w zaopatrzeniu, dlatego wręczano paniom takie dobra materialne jak rajstopy, ręcznik, ścierka, mydło, kawa. Dzień ten, podobnie jak inne uroczystości: Dzień Czynu Partyjnego, Dzień Hutnika, Dzień Drukarza, Dzień Pracownika Przemysłu Spożywczego – według niektórych istniał po to, aby obywatele nie zapomnieli o “przywiązaniu do Państwa Ludowego, miłości do wielkich idei pokoju i socjalizmu”. Świadczą o tym chociażby tytuły ówczesnych artykułów: “Kobiety w szeregach ORMO podejmują zobowiązania dla uczczenia swego święta”, “Tysiące kobiet stają w szeregach przodowników pracy”, “Kobiety uczczą swoje święto wzmożonym współzawodnictwem pracy” takie podstawowe informacje serwuje nam Wikipedia. Ale tak naprawdę rola kobiety w życiu społecznym jest na równi z mężczyzny wykonując te same czynności, ubierając się jak mężczyźni czy podejmując nawet najcięższe prace.

Z okazji tego pięknego Święta męska część redakcji Portalu Informacyjnego Bobowa 24.pl pragnie złożyć życzenia dla wszystkich czytelniczek i nie tylko. Drogim Paniom życzymy dużo zdrowia, pomyślności, radości z życia oraz szacunku i życzliwości z strony mężczyzn.

A jeśli ktoś chce posłuchać ciekawego utworu pół żartem pół serio o kobietach polecamy: Zamachowski & Grupa MoCarta – Kobiety jak te kwiaty

 

Dzień-Kobiet

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy