Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kwiaty dla kobiet w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej

Autor: Julia Ziomek
W piątek 7 marca w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Dzieci, młodzież i pracownicy szkoły w galowych strojach zebrali się na sali gimnastycznej, aby wspólnie uczcić to święto.

Mottem imprezy było Święto Kobiet w czasach PRL-u. Obejrzeliśmy kilka krótkich filmów z tamtej epoki oraz wysłuchaliśmy piosenek, które królowały w tamtym czasie. Nie zabrakło również pamiętnego „Dziennika Telewizyjnego” i życzeń składanych dla wszystkich kobiet, tych młodych i tych dorosłych.

Życzenia składali: uczniowie, dyrekcja i mężczyźni. Na zakończenie panowie obdarowywali panie kwiatami. Oczywiście odbiór kwiatka należało pokwitować własnoręcznym podpisem, dokładnie tak jak w czasach PRL-u. Pojawił się nawet kurier z prezentem dla płci pięknej czyli dostawą rajstop – towarem deficytowym w tamtych czasach.

Tę sentymentalną podróż w czasie przygotowali nauczyciele: Łukasz Kruczek, Sylwester Szczepanek i Tomasz Skórski. Podczas imprezy zaprezentowała się też grupa Doroty Rysiewicz wykonując dwa skoczne tańce.

źródło: ZS nr 1 w Bobowej
fot. Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy