Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 19 września 2021

Tragiczny wypadek w Ropie. Dwie osoby nie żyją, dwie osoby ranne! (AKTUALIZACJA)

28.03.2014 || Kategorie: Policja, Powiat, Wypadki || Autor: Mateusz Książkiewicz

Dzisiaj około godziny 15:15 w miejscowości Ropa na drodze krajowej nr 28 na 163 km tej trasy doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. W wyniku uderzenia Volkswagena Sharana w przepust betonowy śmierć poniosła najprawdopodobniej pasażerka, a trzy osoby zostały ranne. Jedna z nich została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Siła uderzenia pojazdu w przepust betonowy była tak duża, że elementy karoserii znajdowały się w odległości 100 m od miejsca zdarzenia. Poszkodowani byli tak bardzo zakleszczeni, że do akcji użyto specjalnego sprzętu hydraulicznego. Ponieważ śmigłowiec LPR lądował na drodze, odcinek zamknięto całkowicie na ok. 30-40minut. Potem ruch odbywał się wahadłowo.

Do Ropy przybył osobiście Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach inspektor Michał Gawlik oraz podinspektor Mirosław Kawa. Grupa dochodzeniowo śledcza policji KPP w Gorlicach zajmie się ustaleniem przebiegu wypadku. Przy akcji pracowali strażacy z OSP Ropa oraz dwa zastępy JRG Gorlice.

Samochód którym podróżowali poszkodowani w wypadku był na tablicach rejestracyjnych województwa lubuskiego. Według relacji świadków kierowca zjeżdżając z tzw. Ropskiej Góry utracił na zakręcie panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu następnie koziołkował aż uderzył w przepust betonowy na którym się ostatecznie zatrzymał.

aktualizacja z godz. 23.10
Z informacji jakie dobiegają, druga osoba poszkodowana w wypadku zmarła.

źródło: własne/halogorlice.pl
fot. Mateusz Książkiewicz