Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

9 kolizji, 5 nietrzeźwych to policyjny bilans minionego weekendu !

Autor: Mateusz Książkiewicz
Aż do 9 zdarzeń drogowych doszło od ostatniego piątku do dzisiejszego poranka na drogach powiatu gorlickiego. Policjanci KPP w Gorlicach zatrzymali także pięciu nietrzeźwych kierowców, jeden z nich mieszkaniec Łużnej spowodował kolizję po czym uciekł.

Policyjne statystyki nie są niestety optymistyczne. Pomimo wielu dramatów opisywanych i pokazywanych licznie przez media wciąż znajdują się chętne osoby do tego by po wypiciu alkoholu usiąść za kierownicą samochodu.

Wśród zdarzeń oraz ujawnień kierowców na podwójnym gazie przybliżymy tylko te, które dotyczą Bobowej oraz jej najbliższych okolic. Pierwsze z nich dotyczy nietrzeźwego, który spowodował kolizję po czym uciekał.

– W niedzielę 13 kwietnia o godzinie 19.15 kierujący Renault wyjeżdżając z parkingu uszkodził Volkswagena Passata a następnie odjechał z miejsca zdarzenia – powiedział naszemu portalowi asp. Grzegorz Szczepanek rzecznik KPP w Gorlicach. Powiadomieni policjanci będący w okolicach Ropy podjęli poszukiwania tego samochodu. Nie daleko tego miejsca udało się go zatrzymać. Okazało się mieszkaniec Łużnej cofając najechał na zaparkowany samochód, a ponadto znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie 2,04 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnych pomieszczeniach do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Rzecznik policji przypomina o nocnym zdarzeniu drogowym w Bobowej z ul. Grunwaldzkiej do jakiego doszło 13 kwietnia tuż po godzinie 1.00 w którym to kierowca staranował wysepkę rozdzielającą dwa pasy ruchu a następnie zatrzymał się na betonowym murku. Jak informuje asp. Grzegorz Szczepanek sprawca został ukarany mandatem karnym w kwocie 300zł.
Policjanci w czasie kontroli ujawnili także nietrzeźwych kierowców m.in. w miejscowości Łużna: – O godzinie 9.05 funkcjonariusze KPP w Gorlicach zatrzymali kierującego fiatem bravo, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,84 promila alkoholu. Tuż po tym, o 10.15 również w Łużnej ujawniono mieszkańca Woli Łużańskiej kierującego samochodem marki Daewoo, w tym przypadku urządzenie wykazało 0,9 promila alkoholu. Obu kierującym zatrzymano prawo jazdy, mężczyźni zabezpieczyli pojazdy po czym zostali zwolnieni – dodaje policjant.

W czasie weekendu doszło także do kolizji z udziałem zwierząt. – Mieszkaniec Gorlic kierujący samochodem Skoda Octavia potrącił sarnę, która wbiegła na jezdnię wprost pod pojazd. W skutek czego sarna padła, została zabezpieczona przez myśliwego. Kierowca skody był trzeźwy – kończy asp. Grzegorz Szczepanek.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy